reklama

Zbytek první ligy mohou diváci sledovat levněji, všechny zápasy ale zadarmo nebudou

Fortuna:Liga 2019/20, Ostrava - Jablonec: Fanoušci Jablonce. Fortuna:Liga 2019/20, Ostrava - Jablonec: Fanoušci Jablonce. autor: Dalibor Sosna
Fotbalová Fortuna:liga se na stadiony vrátí už za týden. V sobotu 23. května proběhne její restart dohrávkou zápasu Teplice – Liberec, ovšem stejně jako všechny další zápasy proběhne zatím za zavřenými dveřmi. Fanoušci dychtiví po fotbale budou muset dál za většinu zápasů platit.

Hlavní vysílací společnost O2 neplánuje vysílat zápasy zdarma nebo za 1 korunu, jak učinila v rámci promo akcí v minulosti. Jeden zápas v každém kole budou moci fanoušci sledovat na veřejnoprávní stanici ČT sport.

Program O2 Sport utkání zdarma nabízet nebude, ale připravuje pro fanoušky speciální zlevněné balíčky. První vyjde potenciální diváky na 499 korun do konce sezony a zahrnuje všechny kanály vysílající sportovní přenosy nabízené O2. Za jeden měsíc tedy 166 korun.

"Připravili jsme zvýhodněnou nabídku tarifu O2 TV Sport Pack, který obsahuje kanály O2 TV Sport, O2 TV Fotbal, O2 TV Tenis, Premier Sport a ČT sport za 499 korun na tři měsíce. Jde o novinku pro sportovní fanoušky spojenou s restartem soutěže," upřesnil tiskový mluvčí David Solnař.

K lepším cenám by se měli dostat držitelé klubových permanentek na aktuální sezonu. Kvůli opatřením týkajícím se epidemie koronaviru se na stadion nedostanou, proto pro ně O2 a Ligová fotbalová asociace (LFA) připravují výhody. Jen tři pražské kluby mají dohromady více než 20 tisíc permanentkářů.

"Zatím o formě tohoto speciálního programu jednáme s Ligovou fotbalovou asociací. Konečná podoba programu bude záležet na domluvě s ní a s profesionálnímu kluby," upřesnil tiskový mluvčí O2 TV Sport.

Česká liga se tak nebude v době uzavřených stadionů vysílat zdarma, jak o tom uvažuje například anglická Premier League nebo německá Bundesliga. Obě soutěže pokrývá televizní společnost Sky.

Tabulková tajenka rozluštěna. Základní část ligy skončila, projděte si její výsledky Tabulková tajenka rozluštěna. Základní část ligy skončila, projděte si její výsledky Prohlédněte zde

V Německu některé zápasy prvního a druhého kola po restartu soutěže nabídne na neplaceném kanálu. Anglická soutěž dokonce uvažuje o streamování některých utkání na platformě YouTube. Konkrétní podoba ale  ještě není finalizována.

O2 TV podobný krok neplánuje. "Nepřišlo by nám to fér k našim věrným zákazníkům, kteří si náš kanál platí dlouhodobě a zůstali při nás i ve chvíli, kdy o velkou část živých přenosů přišli," objasnil za stanici Solnař.

Podobným krokem se nezabývala ani LFA. "Popravdě jsme o tom nedebatovali," sdělil na tiskové konferenci po skončení ligového grémia předseda asociace Dušan Svoboda.

Podle dostupných informací by ale měly být k zdarma dispozici živé přenosy ze zápasů druhé nejvyšší soutěže. Kluby by mohly utkání, které nebude přenášet ČT sport ani oficiální partner sázková kancelář Fortuna, nabízet svým příznivcům na klubovém webu. Finální podoba zatím není známá.

reklama