reklama

Byl to zářez. Komise rozhodčích uznala, že Proske hrubě chyboval a poškodil Duklu

Zbyněk Proske Zbyněk Proske autor: Milan Kammermayer
Sudí Zbyněk Proske se podle Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR v sobotním zápase 24. kola první ligy mezi Zlínem a Duklou dopustil dvou chyb, kterými poškodil hostující tým. Hlavní arbitr neměl uznat první gól domácích ani odpískat penaltu proti Pražanům.

Komise Proskemu vyčetla, že v 21. minutě přehlédl faul zlínského Tomáše Poznara na Ivana Ostojiče, jenž si vzápětí vstřelil vlastní branku. V nastavení pak neměl být nařízen pokutový kop po kontaktu Jana Holendy s Poznarem. Ten penaltu proměnil a rozhodl o domácí výhře 2:1. Poslední Dukla si v pondělí na Proskeho verdikty stěžovala na internetových stránkách.

V dalším sobotním prvoligovém utkání mezi Karvinou a Bohemians 1905 chyboval rozhodčí Milan Matějček, když v 56. minutě nesprávně udělil domácímu Jánu Krivákovi druhou žlutou a následně červenou kartu. "Klokani" porazili oslabeného soupeře 3:0.

Další zápasy 24. prvoligového kola zůstaly bez komentáře. Komise pouze pochválila celou čtveřici rozhodčích za kvalitní výkon v sobotním šlágru mezi pražskou Spartou a Plzní (4:0).

V druholigovém utkání Vítkovice - Hradec Králové (0:0) se sudí Jiří Houdek ve spolupráci s asistentem Zdeňkem Kovalem rozhodl špatně v 61. minutě, když nenařídil penaltu pro hostující tým.

V dalším duelu 18. kola druhé nejvyšší soutěže mezi Znojmem a Chrudimí sudí Jan Váňa v 73. minutě nesprávně odpískal pokutový kop pro domácí, kteří nováčka deklasovali 6:1.

Dukla cítí křivdu. A nejen kvůli penaltě, kterou si vymodlil "hrubián" Poznar Dukla cítí křivdu. A nejen kvůli penaltě, kterou si vymodlil "hrubián" Poznar Čtěte zde
reklama