Plzeň udržela neporazitelnost díky Krmenčíkovi. Jablonec i Příbram si zastřílely

Aktualizováno 11. 8. 2018 20:52
Čtvrté kolo nejvyšší české fotbalové soutěže mělo v sobotu na programu čtyři zápasy. Z domácích týmů ztratila body jen Opava, která ale hrála v Brně.
Michael Krmenčík.
Michael Krmenčík. | Foto: Tomáš Liška

Praha - Fotbalisté Plzně jsou i po 4. ligovém kole bez porážky. O jejich večerní výhru nad Zlínem v poměru 1:0 se gólem postaral v 77. minutě  Michael Krmenčík. Viktoria je v tabulce druhá za Slavií jen o skóre.

Čtyři gól od Jablonce i Příbrami

Hráči Jablonce zvítězili nad Karvinou 4:1 a připsali si první výhru v sezoně. Domácí poslal do vedení ve 28. minutě Jan Chramosta, před pauzou přidal pojistku Martin Doležal, po změně stran se trefil Lukáš Masopust a pak si dal vlastní gól Marek Janečka. V nastavení snížil Lukáš Budínský. Karviná i počtvrté prohrála, potřetí inkasovala čtyři branky a zůstává u dna tabulky.

Příbram zdolala pražskou Duklu 4:0. Nováček soutěže doma bodoval i ve třetím utkání sezony. Postarali se o to dva nejzkušenější hráči týmu, když během dvou minut skórovali kapitán Rudolf Skácel a Miroslav Slepička. Na oba góly jim nahrál Jan Matoušek, který oslavil nedávný přestup do Slavie i brankou. Výhru pečetil Antonín Fantiš. Dukla prohrála i čtvrtý zápas v novém ročníku, celkově posedmé za sebou, a zůstává bez bodu.

Ligový nováček z Opavy dosáhl na neutrální půdě v Brně po remíze 1:1 s Libercem na první bod v sezoně. Po bezbrankovém prvním poločase se Liberec ujal vedení po gólu Romana Potočného, z penalty vyrovnal opavský kapitán Nemanja Kuzmanovič.

Zlín se dlouho bránil náporu obhájce titulu

Plzeň začala aktivněji a po několika náznacích si v sedmé minutě vytvořila i první větší šanci - Čermák dostal před šestnáctkou prostor ke střele, ale těsně minul branku. O chvíli později Čermák nepřesně i hlavičkoval.

Zlínští se postupem času ještě hlouběji zatáhli a nenechávali soupeři prakticky žádný prostor. Domácí sice drželi míč, ale do zakončení se moc nedostávali. Až krátce před pauzou přestřelili Hrošovský i Limberský.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté. Podiovu tvrdou ránu s problémy vytěsnil Kozáčik a slovenský brankář o chvíli později chytil i Džafičův přízemní pokus.

Komplikace pro Plzeň přišla v 57. minutě, kdy ze hřiště odkulhal záložník Hořava a vystřídal ho Procházka. Slovenská letní posila hned po příchodu na hřiště z dálky vyzkoušela pozornost brankáře Dostála.

Po hodině hry se Krmenčík položil do Zemanova centru a míč z jeho hlavičky obloučkem dopadl na břevno zlínské branky. Plzeň stupňovala tlak a po rohu vypálil vedle Pernica.

V 77. minutě Viktoria otevřela skóre. Procházkův centr vyboxoval Dostál jen před sebe a Krmenčík míč pohotově poslal do branky. Reprezentační útočník dal třetí ligový gól v sezoně.

Hronek mohl vzápětí odpovědět, ale Kozáčik jeho střelu vytáhnul na tyčku. Osamocený Buchta poté hlavičkoval těsně nad branku. Plzeň v závěru těsný náskok udržela, přestože v nastavení byl po druhé žluté kartě vyloučen záložník Kopic. Těsně před koncem v oslabení mohl přidat pojistku Krmenčík, jenže po úniku obloučkem minul branku.

4. kolo první fotbalové ligy:

FK Jablonec - MFK Karviná 4:1 (2:0)

Branky: 28. Chramosta, 45.+1 Doležal, 53. Masopust, 72. vlastní Janečka - 90.+1 Budínský. Rozhodčí: Nenadál - Arnošt, Caletka. ŽK: Budínský. Diváci: 2826.

Jablonec: Hrubý - Holeš, Břečka, Lischka, Hanousek - Masopust (75. Jankovič), Trávník, Hübschman, Jovovič (80. Považanec) - Chramosta, Doležal (67. Ikaunieks). Trenér: Rada.

Karviná: Berkovec - Čolič, Janečka, Kocsis (46. Šisler), Tusjak (78. Guba) - Mertelj - Moravec, Budínský, Panák (60. Suchan), Letič - Wágner. Trenér: Nádvorník.

SFC Opava - Slovan Liberec 1:1 (0:0)

Branky: 76. Kuzmanovič z pen. - 62. Potočný. Rozhodčí: Lerch - Hock, Ratajová. ŽK: Puškáč, Zavadil, Janetzký - Mikula, Mashike Sukisa, Ševčík, Breite. Diváci: 1236.

Opava: Fendrich - Simerský, Svozil, Helebrand - Kuzmanovič, Janetzký, Schaffartzik, Zavadil (73. Jurečka), Zapalač - Puškáč (46. Hrabina), Juřena (66. Smola). Trenér: Skuhravý.

Liberec: Hladký - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Mikula - Breite, Mara - Pešek (61. Malinský), Ševčík, Potočný (82. Oršula) - Mashike Sukisa (52. Pázler). Trenér: Hornyák.

1. FK Příbram - Dukla Praha 4:0 (0:0)

Branky: 54. Skácel, 56. Slepička, 78. Matoušek, 79. Fantiš. Rozhodčí: Houdek - Blažej, Kubr. ŽK: Bezpalec (Dukla). Diváci: 4156

Příbram: Švenger - Nový, Nitrianský, Tregler, Skácel - Kilián, Květ - Hlúpik (80. Soldát), Matoušek, Rezek (67. Fantiš) - Slepička (69. Keita). Trenér: Csaplár.

Dukla: Rada - Miloševič, Bezpalec, Chlumecký, Podaný - Bilovský (67. Doumbia), Hanousek, Holík - Brandner (67. Holenda), Schranz, Štursa (58. Douděra). Trenér: Drsek.