První přípravný zápas proti těžšímu soupeři Spartě nevyšel. Od Dynama Kyjev inkasovala čtyřikrát

Aktualizováno 9. 7. 2017 22:01
Fotbalové Spartě se proti ukrajinskému Dynamu Kyjev nedařilo. Tým italského trenéra Andrey Stramaccioniho prohrál 1:4.
Italský trenérský štáb čeká ještě spoustu práce.
Italský trenérský štáb čeká ještě spoustu práce. | Foto: Milan Kammermayer

Schwanz - Fotbalistům Sparty nevyšel vstup do rakouského soustředění, když prohráli 1:4 s Dynamem Kyjev. Trenérovi Andreovi Stramaccionimu stále chyběly hlavní posily Marc Janko a Tal Ben Haim, o jediný gól se postaral vydařenou střelou z dálky Martin Frýdek.

Sparta má nadále potíže se stopery, a tak v obraně nastoupil záložník Mareček. Stačily čtyři minuty a Dynamo se poprvé radovalo. Odražený míč po rohovém kopu si kousek za vápnem zpracoval Jarmolenko a umístěnou střelou po zemi k tyči poslal ukrajinský celek do vedení.

Chvíli nato se po nakrátko rozehrané standardce otevřel prostor před Frýdkem, ten si navedl míč na střelu a ranou z 25 metrů srovnal. Ještě do poločasu si Kyjev vzal vedení zpět po hlavičce Cigankova.

Do druhé půle poslala Sparta do branky další z posil Dúbravku, ale než se na hřišti pořádně rozkoukal, inkasoval po tvrdé ráně pod břevno v podání Garmaše. Skóre uzavřel přehozením gólmana Mbokani.

"Výsledek to není dobrý, ale až tak moc mě netrápí, protože v těchto dnech mají hráči na programu tvrdé fyzické tréninky. V prvním poločase jsme nehráli špatně, ale dostali jsme dva hloupé góly. Pro mě je nyní důležité především zkoušet, abych detailně poznal charakteristiku každého hráče," řekl pro klubový web trenér Stramaccioni.

"Dynamo teď čeká ukrajinský superpohár se Šachťarem, takže jsou v přípravě asi dvacet dní napřed," připomněl sparťanský kouč. "Teď není ten pravý čas na to, aby nás trápil výsledek. Na hráčích byla vidět únava, protože pracují velmi tvrdě. Také měníme styl hry, což si rovněž žádá svůj čas," dodal.

Sparta poprvé pod Stramaccioniho vedením zaváhala. V Rakousku ji ještě čekají zápasy s Ingolstadtem, Blackburnem a generálkou na novou sezonu bude domácí duel s Vitesse Arnhem.