reklama

První půle nebyla vůbec dobrá, řekl Stramaccioni. Kouč Sparty otevřeně kritizoval dva hráče

Andrea Stramaccioni během generálky proti Arnhemu. Andrea Stramaccioni během generálky proti Arnhemu. autor: Milan Kammermayer
Letenští se naladili na úvodní zápas 3. předkola Evropské ligy remízou proti nizozemskému Arnhemu. Italský kouč Andrea Stramaccioni dobře ví, že musí Sparta ještě přidat.

Praha - Fotbalová Sparta v generálce na 3. předkolo Evropské ligy remizovala s Arnhemem 1:1. První půle proti pátému celku loňské sezony nizozemské Eredevisie ale musela sparťany varovat. 

Sparta zapnula motory až po přestávce a s Arnhemem v generálce remizovala 1:1 Sparta zapnula motory až po přestávce a s Arnhemem v generálce remizovala 1:1 Čtěte zde

Letenští totiž už v jedenácté minutě inkasovali a Vitesse do přestávky určovalo tempo hry. "V první půli jsme hráli velmi špatně, báli jsme se hrát směrem dopředu. Ve středu hřiště jsme v úvodním poločase ztratili takových deset nebo dvanáct míčů. Taky nám chyběly centry ze stran a hlavně jsme velmi pozdě presovali. Když to shrnu, tak první půle nebyla vůbec dobrá," věděl i kouč Sparty Andrea Stramaccioni.

Ve druhé polovině sparťané přidali na agresivitě a vypracovali si dokonce mírnou převahu. "Začali jsme lépe presovat a zlepšili jsme se ve hře jeden na jednoho. Takže Arnhem nemohl tak snadno rozehrávat. Zlepšili jsme se určitě i na stranách a vypracovali jsme si možná čtyři příležitosti," vysvětlil italský kouč.

Stramaccioni také prozradil, koho během poločasové přestávky kritizoval. "Měl jsem proslov ke středním záložníkům. Vím, že jsem po nich chtěl trochu jiné postavení, než na které jsou zvyklí, ale kritizoval jsem v kabině Martina Frýdka a Michala Sáčka. Ve druhé půli už to bylo z jejich strany mnohem lepší."

Mladý Srb hru oživil

Na druhý poločas nastoupila zcela nová pravá strana a Karavajev s Plavšičem hru poměrně rozhýbali. "Plavšiče jsem do týmu moc chtěl pro jeho kvality. Dnes ukázal svoje přednosti, je velmi dobrý v soubojích jeden na jednoho. A přestože má asi jen čtyřicet kilo, tak bojuje o každý míč, jako by byl poslední na světě. A to je přesně to, co po hráčích chci," liboval si Ital.

Slovenská mizérie pokračuje, Slovan a Trenčín se loučí s Evropskou ligou, pokračuje jen Ružomberok Slovenská mizérie pokračuje, Slovan a Trenčín se loučí s Evropskou ligou, pokračuje jen Ružomberok Čtěte zde

Spartu čeká přesně za týden úvodní utkání 3. předkola Evropské ligy v Bělehradu proti tamní Crvené zvezdě. "Abych byl upřímný, tak nám tento zápas ukázal, že bychom měli ještě na hodně věcech pracovat, ale taky nám ukázal některé dobré signály. V první půli hrálo sedm hráčů z loňské sezony, takže jde jen o to, aby začali plnit pokyny, které po nich chci," mírnil paniku Stramaccioni.

Právě proti srbskému týmu by mohl nastoupit Plavšič, který do Sparty z Crvene zvezdy přišel. "Ještě nevím, jestli Plavšiče proti Bělehradu postavím. Vím však, že nadcházející dvojzápas bude pro nás velmi těžkým, protože postup do základní skupiny Evropské ligy je pro nás prvním cílem," neprozradil rodák z Říma plány pro nejbližší zápas.

Jasno ještě není ani o brankařské jedničce

"Dvojzápas Bělehradu s Pavlodarem sledovali mí asistenti, kteří mi předají důkladnou zprávu. Crvena zvezda má určitě výhodu v tom, že má za sebou už soutěžní zápasy. Také jim zůstala téměř celá loňská základní sestava, ale my jsme Sparta a musíme bojovat, abychom postoupili," vysvětlil Stramaccioni, který naznačil, že už má jasno téměř o celé základní sestavě.

Potvrzeno. Záložník Mandjeck se stal devátou posilou fotbalové Sparty Potvrzeno. Záložník Mandjeck se stal devátou posilou fotbalové Sparty Čtěte zde

Generálku odchytal Slovák Martin Dúbravka, který přišel před sezonou z Liberce, ale na lavičce byl připravený zase reprezentační brankař Tomáš Koubek. "Máme dva skvělé gólmany a s oběma jsem v přípravě spokojený. O víkendu se rozhodnu pro jasnou jedničku. Brankaře točit nebudu," odkryl své plány trenér.

Spartu před sezonou znovu trápí rozsáhlá marodka. Pro generálku bylo připravených pouze patnáct hráčů do pole. "Ne všichni budou za týden proti Bělehradu připraveni. Před zápasem jsme měli deset hráčů mimo kvůli zdravotním problémům. Věřím, že se brzy vrátí Mareček a Michal Kadlec, zítra by se k týmu navíc mohl připojit Costa. A u nových posil, které jsou mimo, budeme doufat v brzký návrat," neprozradil na závěr příznivcům klubu příliš pozitivní zprávy jednačtyřicetiletý Ital.

Stříbro z MS jim štěstí nepřineslo. Fenin a spol. paběrkují, z oslavovaného týmu uspěl asi jen Suchý Stříbro z MS jim štěstí nepřineslo. Fenin a spol. paběrkují, z oslavovaného týmu uspěl asi jen Suchý Prohlédněte zde
reklama