reklama

Psychologicky obrovsky důležité vítězství, tvrdil kouč Stramaccioni po utrápené výhře nad Baníkem

Trenér Sparty Andrea Stramaccioni při ligovém utkání s Baníkem Ostrava Trenér Sparty Andrea Stramaccioni při ligovém utkání s Baníkem Ostrava autor: Milan Kammermayer
Kouč fotbalové Sparty Andrea Stramaccioni uznal, že jeho celek znovu nepřesvědčil. Po domácí pohárové ostudě s Baníkem nebyli Letenští daleko od blamáže ani v ligovém utkání se stejným soupeřem, dvakrát ho nechali vyrovnat a o výhře 3:2 rozhodli až ve chvíli, kdy hrál protivník o deseti.

Praha - Žádná dominance, žádné jasné vítězství. Fotbalisté Sparty se v utkání 12. kola HET ligy k domácí výhře 3:2 nad ostravským Baníkem protrápili.

"Víme, že výkon nebyl ideální, nehráli jsme dobře," musel uznat i kouč Sparty Andrea Stramaccioni. "Nehráli jsme tak, jak obvykle hrajeme doma, jak jsme hráli proti Plzni nebo Teplicím. Ale i tak jsme si zasloužili vyhrát," tvrdil italský trenér.

Podle Stramaccioniho dali Ostravané ze dvou šancí dvě branky. "Byly tam dvě hrubé chyby, po kterých jsme obdrželi góly," líčil kouč. "Bylo důležité získat tři body a reagovat na středeční vyřazení z poháru. Baník byl po pohárovém postupu pozitivně naladěn. Jsem rád, že jsme dokázali reagovat na obě vyrovnání Baníku," doplnil.

Italský trenér si cenil toho, že jeho celek chtěl utkání zlomit, přestože herně se mu nedařilo. "Nebyl to fantastický zápas, ale každý bojoval a nechal na hřišti vše. V první řadě Rosický, který předvedl několik skluzů," vypíchl Stramaccioni výkon kapitána týmu.

Představení sedmatřicetiletého záložníka Pražanů vyzdvihl i kouč soupeře Radim Kučera. "Viděli jsme, že Sparta oproti poháru dost obměnila sestavu. Postavila Tomáše Rosického, což je klíčový faktor," prohlásil ostravský stratég, jehož i přes prohru uspokojilo, že jeho mužstvo bylo Letenským naprosto vyrovnaným soupeřem.

Stramaccioni věří, že Spartě ubojované vítězství pomůže. "Je důležité, že jsme vyhráli v lize podruhé za sebou a musíme v tom pokračovat. Po vyřazení v poháru byli kluci dole a bylo potřeba zvednout hlavu. Je to psychologicky obrovsky důležité vítězství," tvrdil italský kouč. "Ztrácíme čtyři body na druhé místo a to je náš současný cíl," dodal.

reklama