Rasismus na stadionu v Plzni? Fotbalová Sparta zaplatí pokutu za fanoušky

23. 9. 2021 18:18
Fotbalová Sparta zaplatí 75 000 korun za rasistické chování části fanoušků v zápase 7. kola první ligy v Plzni.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Milan Kammermayer

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace potrestala také Viktorii pokutou 30 000 korun kvůli pyrotechnice na stadionu a nevhodným projevům některých diváků.

Rozhodčí Ondřej Berka šlágr Plzně se Spartou (3:2) kvůli rasistickým pokřikům z kotle hostů na adresu kolumbijského záložníka tmavé pleti Jhona Mosquery v úvodu druhého poločasu na několik minut přerušil. Sudí komunikoval s pořadatelskou službou i lavičkou hostujícího týmu.

Sparta je v této sezoně za rasismus trestána už poněkolikáté. V úvodním ligovém kole příznivci na Letné uráželi olomouckého defenzivního univerzála Florenta Poulola a pražský klub od disciplinárky dostal pokutu 100.000 korun a má podmínečně uzavřenou část stadionu.

Svěřenci trenéra Pavla Vrby za týden odehrají úvodní domácí utkání skupiny Evropské ligy proti Glasgow Rangers bez diváků, protože Sparta pyká za rasistické projevy některých fanoušků v utkání 3. předkola Ligy mistrů s Monakem vůči záložníkovi Aurélienu Tchouaménimu.