reklama

Reprezentační brankář Mandous přestoupil z Olomouce do fotbalové Slavie

Ještě v minulé sezoně hrál Aleš Mandous proti Slavii, v té příští bude oblékat sešívaný dres Ještě v minulé sezoně hrál Aleš Mandous proti Slavii, v té příští bude oblékat sešívaný dres autor: Milan Kammermayer
Fotbalisty pražské Slavie posílil reprezentační gólman Aleš Mandous.

Devětadvacetiletý účastník letošního mistrovství Evropy přestoupil do Edenu z Olomouce a s úřadujícím českým mistrem podepsal nezvykle dlouhou smlouvu až do 30. června 2026. Opačným směrem na Hanou zamířil na roční hostování brankář Jan Stejskal, kterého si červenobílí mohou případně v zimě stáhnout zpět.

Nepříjemnost pro Slavii. Jeden hráč se nakazil covidem, tým neodjel na soustředění Nepříjemnost pro Slavii. Jeden hráč se nakazil covidem, tým neodjel na soustředění Čtěte zde

"Aleš byl dlouhodobě v hledáčku našich trenérů gólmanů, patří mezi špičku naší ligy, což potvrdil i nominací na Euro. Věříme, že do našeho brankářského týmu skvěle zapadne a bude platnou posilou pro Slavii," řekl slávistický sportovní ředitel Jiří Bílek klubovému webu.

Jasnou jedničkou Pražanů je v posledních letech reprezentant Ondřej Kolář, který na Euru chyběl, neboť se po březnovém zranění hlavy v osmifinále Evropské ligy proti Glasgow Rangers necítil stoprocentně připravený. Příchodem Mandouse se Slavia nejspíš připravuje na případný Kolářův odchod do zahraničí.

"Jsem nesmírně rád, že si mě Slavia vybrala. Je to nejlepší tým v lize, ambice mám ty největší. Na spolupráci s Ondrou Kolářem se moc těším. Věřím, že se toho od něj hodně naučím, bude to skvělá zkušenost. Chci se zlepšovat a pomoct Slavii ke skvělým výsledkům," uvedl Mandous.

Dosud odchytal 47 ligových zápasů, v nichž si připsal 16 čistých kont. V uplynulé sezoně patřil k nejlepším gólmanům nejvyšší soutěže a vysloužil si místo v reprezentaci. Premiéru za národní celek si připsal vloni v září v Lize národů proti Skotsku, proti kterému nastoupil náhradní výběr. Původní tým musel kvůli koronavirovým komplikacím do izolace. Na Euru Mandous kryl záda jedničce Tomáši Vaclíkovi.

Nová brankářská akvizice už dnes se Slavií odcestovala na soustředění do rakouského Aigenu. Tým měl původně vyrazit na zahraniční kemp už v minulém týdnu, ale kvůli pozitivnímu testu na koronavirus u nejmenovaného hráče odjezd odložil.

Olomouc z Edenu získala na hostování Stejskala. Čtyřiadvacetiletý gólman se zatím ve Slavii neprosadil a za červenobílé dosud odchytal jen jeden ligový zápas. Dalších 14 startů v nejvyšší soutěži si připsal za Mladou Boleslav. V minulosti působil v mládežnických reprezentacích.

reklama