reklama

Řezníček míří za Marečkem. Plzeňský útočník přestoupil do Lokerenu, Zeman do Raanany

Jakub Řezníček Jakub Řezníček autor: Tomáš Liška
Mistrovskou Plzeň dnes opustili dva fotbalisté. Útočník Jakub Řezníček přestoupil do belgického Lokerenu a záložník Martin Zeman posílil izraelský celek Hapoel Raanana. Viktoria o tom informovala na svém webu.

"Lukáš mi určitě pomůže se tady rychle začlenit. Vím, že tým naléhavě potřebuje body a chci mu s tím pomoci. Jsem docela plachý, ale na hřišti budu bojovat jako ve válce," uvedl Řezníček pro web Lokerenu.

S Marečkem se zná ze společného angažmá ve Spartě. "Byli jsme s Lukášem v kontaktu od léta, kdy byl první zájem. To ještě nevyšlo, ale jsem rád, že se Lokeren ozval znovu a teď to vyšlo. Jsem rád, že si vyzkouším první zahraniční angažmá," dodal Řezníček prostřednictvím agentury Sport Invest, která ho zastupuje.

Do Plzně přišel Řezníček v létě 2017, ale nedokázal si vybojovat pevné místo v základní sestavě. Loni na jaře hostoval v Olomouci. Velké herní vytížení by pravděpodobně neměl ani nyní, protože v kádru Viktorie figurují Tomáš Chorý, nová posila Jean-David Beauguel, navrátilec z hostování Marek Bakoš, mladík Tomáš Kepl a dlouhodobě zraněný Michael Krmenčík. V útoku může hrát i další zimní akvizice Erik Pačinda.

"Na Plzeň budu vzpomínat jen v dobrém. Získal jsem tam titul, zahrál jsem si Ligu mistrů, to jsou velké zážitky," uvedl.

Řezníček v nejvyšší soutěži působil také v Příbrami, Mladé Boleslavi, Českých Budějovicích, Spartě a Brně. Celkem si ve 258 ligových zápasech připsal 64 gólů a 16 asistencí. Bývalý reprezentant do 21 let hrával i za Ružomberok.

Croissanty, švýcarští mladíci, ale i předčasná smrt. Jaké jsou osudy slavných cizinců Croissanty, švýcarští mladíci, ale i předčasná smrt. Jaké jsou osudy slavných cizinců Prohlédněte zde

V Lokerenu už v minulosti působili čeští fotbalisté Jan Koller, Roman Vonášek, Martin Pěnička či Václav Budka. "Chtěl bych na to navázat a pokračovat v té úspěšné české stopě," dodal Řezníček.

"Pro Kubu je toto angažmá odměnou za poctivou práci v posledních letech. Čeká ho náročná soutěž, navíc ztížená bojem o udržení. Přesto jsem přesvědčen, že uspěje a prokáže, že si tuto výzvu plně zaslouží," řekl jeho agent Viktor Kolář.

Devětadvacetiletý Zeman začal své druhé plzeňské angažmá v létě 2016. Ani on však za obhájce titulu nenastupoval pravidelně a na podzim se několikrát nevešel ani na lavičku náhradníků.

Krajní záložník v české lize za Viktorii, Spartu Praha a Příbram ve 147 utkáních vstřelil 10 gólů a přidal 30 asistencí. Zeman hrával i za rakouskou Admiru Mödling, slovenskou Senici a švýcarský Sion. Jeho čtvrtou zahraniční štací bude Raanana, které patří deváté místo v izraelské lize.

reklama