Sparta porazila v přípravě Blackburn, Rosický naskočil po zranění ve druhém poločase

Aktualizováno 14. 7. 2017 19:43
Sparta zdolala v přípravném utkání na soustředění v Rakousku anglický Blackburn poměrem 1:0. Záložník Tomáš Rosický naskočil teprve podruhé od přestupu z Arsenalu za pražskou Spartu. V přípravném zápase v rámci rakouského soustředění vystřídal v 72. minutě Sáčka.
Tomáš Rosický nastoupil za Spartu poprvé od ligového utkání s Mladou Boleslaví.
Tomáš Rosický nastoupil za Spartu poprvé od ligového utkání s Mladou Boleslaví. | Foto: ČTK

Nonntal (Rakousko) - Záložník Tomáš Rosický na soustředění v Rakousku nastoupil na závěrečných 19 minut dnešního přípravního utkání Sparty s Blackburnem. Bývalý kapitán fotbalové reprezentace od září nehrál kvůli zdravotním problémům a v březnu se podrobil operaci achilovky. Letenský celek si nakonec se soupeřem z třetí anglické ligy poradil 1:0.

Šestatřicetiletý Rosický se vrátil do Sparty loni v létě po deseti letech v Arsenalu, zvládl však jen 18 minut v utkání 6. kola první ligy s Mladou Boleslaví. Podobnou porci odehrál bývalý hráč Dortmundu i dnes, když v závěru zápasu na soustředění v Nonntalu vystřídal Michala Sáčka.

O výhře rozhodl v 50. minutě Marc Janko. Rakouský útočník, který je jedním z osmi nových hráčů ve Spartě, si ve druhém utkání za Spartu připsal první gól. "Dnešním zápasem jsem ukončil období, ve kterém sleduji hráče a dělám si o jejich individuálních schopnostech detailní přehled," uvedl na webu Sparty trenér Andrea Stramaccioni.

"Zatímco v prvním poločase jsme experimentovali se dvěma útočníky, Lafatou a Jankem, v tom druhém jsme se vrátili k systému, který bude v sezoně náš vlastní - tedy se spolupracující desítkou a dvěma útočnými křídly," prohlásil italský kouč.