Sparta porazila v přípravě Blackburn, Rosický naskočil po zranění ve druhém poločase

Tomáš Rosický nastoupil za Spartu poprvé od ligového utkání s Mladou Boleslaví. Tomáš Rosický nastoupil za Spartu poprvé od ligového utkání s Mladou Boleslaví. autor: ČTK
Sparta zdolala v přípravném utkání na soustředění v Rakousku anglický Blackburn poměrem 1:0. Záložník Tomáš Rosický naskočil teprve podruhé od přestupu z Arsenalu za pražskou Spartu. V přípravném zápase v rámci rakouského soustředění vystřídal v 72. minutě Sáčka.

Nonntal (Rakousko) - Záložník Tomáš Rosický na soustředění v Rakousku nastoupil na závěrečných 19 minut dnešního přípravního utkání Sparty s Blackburnem. Bývalý kapitán fotbalové reprezentace od září nehrál kvůli zdravotním problémům a v březnu se podrobil operaci achilovky. Letenský celek si nakonec se soupeřem z třetí anglické ligy poradil 1:0.

Fotbalovou Spartu posílil turecký stoper Semih Kaya, vydělá si 36 milionů za rok Fotbalovou Spartu posílil turecký stoper Semih Kaya, vydělá si 36 milionů za rok Čtěte zde

Šestatřicetiletý Rosický se vrátil do Sparty loni v létě po deseti letech v Arsenalu, zvládl však jen 18 minut v utkání 6. kola první ligy s Mladou Boleslaví. Podobnou porci odehrál bývalý hráč Dortmundu i dnes, když v závěru zápasu na soustředění v Nonntalu vystřídal Michala Sáčka.

O výhře rozhodl v 50. minutě Marc Janko. Rakouský útočník, který je jedním z osmi nových hráčů ve Spartě, si ve druhém utkání za Spartu připsal první gól. "Dnešním zápasem jsem ukončil období, ve kterém sleduji hráče a dělám si o jejich individuálních schopnostech detailní přehled," uvedl na webu Sparty trenér Andrea Stramaccioni.

"Zatímco v prvním poločase jsme experimentovali se dvěma útočníky, Lafatou a Jankem, v tom druhém jsme se vrátili k systému, který bude v sezoně náš vlastní - tedy se spolupracující desítkou a dvěma útočnými křídly," prohlásil italský kouč.