Rosický rozjásal Letnou, ale vzadu chybující Spartu nespasil. Doma tak s Boleslaví pouze remizovala

10. 9. 2016 16:40
Tomáš Rosický se po patnácti letech vrátil na Letnou ve sparťanském dresu, v posledních dvaceti minutách ale nedokázal změnit stav utkání proti Mladé Boleslavi. Sparta tak v zajímavém utkání české ligy pouze remizovala 2:2.
Tomáš Rosický vystřídal v 72. minutě Lukáše Váchu.
Tomáš Rosický vystřídal v 72. minutě Lukáše Váchu. | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Sparty při návratu Tomáše Rosického a Václava Kadlece na Letnou remizovali ve šlágru 6. kola první ligy s Mladou Boleslaví 2:2. Pražané sice dvakrát vedli po gólech Davida Lafaty a Josefa Šurala, ale hostům se vždy povedlo rychle srovnat zásluhou Golgola Mebrahtua a Jana Chramosty.

Sparta tak udržela druhé místo v tabulce o bod před dnešním soupeřem, ztrácí však dva body na překvapivého lídra Zlín, na jehož hřišti se představí za týden. Boleslav s letenským týmem bodovala poprvé po sedmi prohrách.

"Nebudu alibista, hráli jsme špatně všichni. Ani dopředu ani dozadu nám to nešlo. Byl to den blbec. Takový klasický poreprezentační zápas. Když už ale dáme dva góly, tak si nesmíme nechat dva takovéhle góly dát. Remíza je pro nás nakonec ještě slušný výsledek," připustil trenér Sparty Zdeněk Ščasný.

Zápas nabídl hned několik velkých návratů. Vedle Kadlece a Rosického na straně Sparty se v sestavě Mladé Boleslavi objevil Tomáš Fabián, který po velkých zdravotních potížích nastoupil k prvnímu ligovému utkání po třech letech, když naposledy hrál v 10. kole sezony 2013/14. Oslavil tak dnešní 27. narozeniny. Trenér Leoš Kalvoda dal šanci i nové posile Marešovi, který zastoupil zraněného Radu. Navíc chyběl i kapitán Magera kvůli problémům se zády.

Nejdražší hráč v historii ligy Václav Kadlec na sebe poprvé výrazněji upozornil ve 12. minutě, kdy střelou z dálky prověřil brankáře Diviše. Jinak se však do hry moc nedostával, ačkoli měl na hřišti hodně volnosti a často měnil pozici na hřišti.

Spartě příliš nefungovala záloha a nebezpečnější tak byli hosté. Ve 14. minutě si Mebrahtu obhodil Michala Kadlece a běžel na Koubka. Stíhat se ho snažil Vácha a alespoň mladoboleslavského útočníka rozhodil a Mebrahtu nedůraznou střelou trefil jen brankáře Koubka. Ten chytil i střelou Hůlky po rohovém kopu.

Trenér Sparty Ščasný už po půlhodině udělal změnu v sestavě a místo Čermáka poslal do hry dalšího útočníka Juliše. Ve 36. minutě pak domácí udeřili ze standardní situace. Přímý kop tečoval na vlastní branku Hůlka, Diviš reflexivně vyrazil míč jen před sebe a Lafata hlavou vstřelil svůj třetí gól v sezoně.

Mladá Boleslav však měla odpověď. Chramosta dostal kolmou přihrávku za obranu, Koubka znovu nepřekonal, ovšem u míče byl jako první Mebrahtu a z úhlu trefil prázdnou branku. Ukončil tak 401 minut trvající ligovou neprůstřelnost brankáře Koubka v dresu Sparty.

Do druhé půle nastoupila Sparta aktivněji a přišla odměna. Marečka ještě vychytal Diviš, ovšem z následného rohu Karavajeva se hlavou prosadil Šural.

Jenže vedení znovu Letenští dlouho neudrželi. Marešův centr přinesl závar ve vápně a Chramosta podstřelil vybíhajícího Koubka. Rozcvičovat se tak začal Rosický, což přineslo bouřlivou reakci publika, které se své hvězdy dočkalo v 72. minutě. Jeho střídání doprovodilo potleskem ve stoje a skandováním jména kapitána reprezentace.

Rozhodnout však mohla Mladá Boleslav, ovšem Přikryl sám před brankářem neprostřelil Koubka. Na druhé straně mířil těsně mimo Juliš.

"Muselo se to lidem líbit, hráčům musím poděkovat za výkon, vytvořili si hodně šancí, které jsme sice neproměnili, ale nemůžeme být nenažraní. Já bod beru. Samozřejmě mě mrzí, že jsme to nedotáhli k výhře, ale něco tam mohlo spadnout i Spartě a mohli jsme prohrát," hodnotil zápas hostující trenér Kalvoda.

6. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 2:2 (1:1)

Branky: 36. Lafata, 54. Šural - 42. Mebrahtu, 60. Chramosta. Rozhodčí: Hrubeš - Koval, Hrabovský. ŽK: Vácha, Lafata - Fabián, Diviš. Diváci: 14.091.

Sparta: Koubek - Karavajev, Holek, M. Kadlec, Costa - Čermák (30. Juliš), Vácha (72. Rosický), Mareček - V. Kadlec, Lafata, Šural (77. Pulkrab). Trenér: Ščasný.

M. Boleslav: Diviš - Pauschek, Da Silva, Hůlka, Fleišman - Přikryl, Kúdela, Mareš (89. Valenta), Fabián (84. Kalabiška) - Mebrahtu, Chramosta (86. Klobása). Trenér: Kalvoda.