reklama

Rosický Spartě z krize nepomůže, na jaře už se na hřišti neobjeví. Ale kariéru po operaci nebalí

Podívejte se na videorozhovor s Tomášem Rosickým Sport
Záložník Sparty Tomáš Rosický podstoupil další operaci Achillovy šlachy. Kariéru ale bývalý hráč Arsenalu nevzdává.

Praha - Záložník pražské Sparty Tomáš Rosický podstoupil operaci Achillovy šlachy a sezona pro něj skončila. 

Rosický další návrat po zranění nevzdal díky své povaze. Reprezentace? Už jen na výpomoc, říká Rosický další návrat po zranění nevzdal díky své povaze. Reprezentace? Už jen na výpomoc, říká Čtěte zde

"Zranění se nelepší. Po problémech na podzim to nejprve ustoupilo a vše bylo v pořádku. V přípravném období všechno vypadalo dobře, ale bohužel se mi to vrátilo. Operaci se nevyhnu," řekl Rosický v rozhovoru pro SpartaTV z konce minulého týdne. Operace podle webu Sparty proběhla v pondělí bez komplikací.

Rosický po další operaci odmítl spekulace o konci kariéry. "Pokud bude naděje pokračovat, tak to ještě zkusit musím. Pokud se nepletu, tak vítěz příští sezony má velkou šanci postoupit přímo do Ligy mistrů. I to je pro mě velká motivace pokračovat a dostat Spartu zpátky do milionářské soutěže."

Sparta na jaře zatím tápe a pomoc bývalého záložníka Arsenalu by se Letenským náramně hodila. "To, že nemůžu hrát, je o to horší, že se nám momentálně nedaří. Kluci teď musí ukázat mnohem víc, musejí se na hřišti poprat. Musí na nich být vidět, že nechtějí prohrát. Teď mají v derby příležitost ukázat, že je v jejich silách uhrát dobrý výsledek," věří svým spoluhráčům Rosický.

V probíhajícím ročníku tedy šestatřicetiletý záložník odehrál pouze devatenáct minut v šestém kole proti Mladé Boleslavi.

Favorité míří za přímým postupem, Nizozemci prohlubují krizi a Češi mají baráž ve svých rukou Favorité míří za přímým postupem, Nizozemci prohlubují krizi a Češi mají baráž ve svých rukou Prohlédněte zde
reklama