Rozhodčí se zbláznil, divili se hráči Slovácka. Penalty si obhájí, oponuje liberecký Folprecht

Marek Janoš Marek Janoš
28. 11. 2016 6:15
Divoký druhý poločas sledovali diváci v zápase Liberec - Slovácko. Během pěti minut rozhodčí Martin Nenadál nařídil dvě penalty a rozdal dvě červené karty. Domácí útočník Nikolaj Komličenko oba nařízené pokutové kopy proměnil a jeho zásluhou domácí srovnali zápas na konečných 2:2. Výroky těžce rozhodčího těžce nesli hráči Slovácka.
Rozhodčí Michal Paták a fotbalista Slovácka Jaroslav Diviš
Rozhodčí Michal Paták a fotbalista Slovácka Jaroslav Diviš | Foto: ČTK

Liberec - V důležitém ligovém zápase dvou týmů blízko hranice sestupu se body dělily. Slovácko na hřišti libereckého Slovanu ztratilo slibné vedení 2:0 během tří minut ve druhém poločase, když ze dvou penalt srovnal domácí střelec Nikolaj Komličenko. Sudí Martin Nenadál navíc v zápase rozdal celkem tři červené karty a od hostujících hráčů to po zápase schytal.

„Když pískl druhou penaltu, tak jsem si myslel, že se zbláznil,“ ulevil si obránce Slovácka Patrik Šimko, který byl u druhého faulu v pokutovém území.

Šel jsem do souboje tělem. Mám pocit, že do mě soupeř dokonce narazil zezadu. Absolutně to neměla být penalta,“ popsal situaci ze svého pohledu. „Měl pískat rovinu, a ne zápas na konci takto pokazit. Cítím obrovskou křivdu,“ dodal Šimko.

Ovšem úplně jinak viděl oba zákroky v pokutovém území domácí Zdeněk Folprecht. „Podle mě si rozhodčí obě penalty bez problémů uhájí,“ řekl bez přemýšlení záložník Slovanu.

Slovácko dlouho sahalo po třech bodech. Do druhé půle vstoupilo s vedením 1:0 díky brance Koného a v 55. minutě zvýšil z brejku na 2:0 Hlúpik. Jenže po penaltách z 66. a 69. minuty se Liberec vrátil do hry a sahal dokonce i po vítězství.

Trenér Slovácka Stanislav Levý cítil, že v závěru poločasu byl Liberec nebezpečný. „Pro hráče bylo po dvou penaltách a červené složité zápas dohrát,“ objasnil. Červenou viděl Kerbr poté, co protestoval po druhém penaltovém zákroku. „Věděli jsme, že to bude těžký zápas, ale nakonec byl daleko těžší, než jsme si vůbec dovedli představit,“ poznamenal Levý.

Hostujícího Filipa Hlúpika tak musí mrzet šance z 63. minuty, kdy se za stavu 2:0 dostal sám k míči ve vápně, ale přestřelil. „Kdybych dal gól, tak by stejně pískl tři penalty,“ poznamenal hořce křídelník Slovácka.

Červenou dostali i Liberečtí. Konkrétně Vůch, který za skluz pod nohy Šimka viděl druhou žlutou. Třetí červenou kartu ukázal sudí Nenadál v nastaveném čase, když musel udělit druhé napomenutí faulujícímu Daníčkovi ze Slovácka.

„Přesto si bodu hrozně cením, i když tento zápas si zasloužilo vyhrát Slovácko,“ shrnul Levý stručně. Liberecký Folprecht byl ke spoluhráčům kritický. „Určitě jsme si to takto nepředstavovali, ale důležité je, že se nám podařilo vyrovnat,“ zakončil. Oba týmy mají po remíze 2:2 v tabulce shodně 15 bodů.