reklama

Sbohem, synu. Záložník Jiráček předčasně skončil ve Zlíně

Petr Jiráček (vpravo) Petr Jiráček (vpravo) autor: Milan Kammermayer
Fotbalový záložník Petr Jiráček ještě před letním vypršením smlouvy skončil ve Zlíně. S klubem se dohodl na jejím předčasném ukončení, podle informací serveru iSport.cz jsou za rozchodem spory čerstvě pětatřicetiletého hráče s trenérem Bohumilem Páníkem. Zlínský klub informoval o rozvázání spolupráce na svém webu.

"Bylo to oboustranné rozhodnutí, kterému samozřejmě předcházelo několik jednání o další společné budoucnosti," uvedl generální manažer zlínského klubu Zdeněk Grygera.

Jiráček působil ve Zlíně od roku 2017 a byl i kapitánem mužstva, v domácí lize hrál také za Plzeň, s kterou získal v roce 2011 titul a o rok dříve domácí pohár, Spartu a Jablonec. V nejvyšší domácí soutěži má na kontě 241 zápasů a 18 gólů. V této sezoně zasáhl do 15 z 23 ligových zápasů, od ledna nastoupil ale i vinou zranění jen čtyřikrát a pouze jednou v základní sestavě.

Tři roky strávil sokolovský rodák a bývalý reprezentant také v bundeslize, kde nastupoval za Wolfsburg a Hamburk. Za národní tým odehrál 28 zápasů a vstřelil tři góly.

Připomeňte si nejslavnější gól Petra Jiráčka v baráži o Euro 2012 s Černou Horou. "Pojď, synu!" glosoval tehdy gólovou akci komentátor Jaromír Bosák: 

reklama