reklama

Šéf fotbalové Plzně Šádek popřel, že se chystá do vedení druholigového Brna

Adolf Šádek Adolf Šádek autor: Milan Kammermayer
Majitel a generální manažer fotbalové Plzně Adolf Šádek důrazně popřel spekulace některých médií, že se chystá vstoupit do vedení druholigového Brna.

Šádek údajně dlouhodobě jedná s majitelem brněnského klubu Václavem Bartoňkem. Měl se stát ředitelem a později i spoluvlastníkem Zbrojovky, která v nedávno skončené sezoně sestoupila z první ligy.

"S majitelem Zbrojovky Brno Václavem Bartoňkem mám nadstandardní přátelský vztah, nicméně na vstup do brněnského fotbalu se rozhodně nechystám," uvedl Šádek v tiskové zprávě.

"Možná tam došlo z jeho strany k nějakému nepochopení, ale já jsem v současnosti stoprocentním majitelem klubu FC Viktoria Plzeň a výkonu této funkce věnuji maximální úsilí a veškerou pozornost. Práce máme před zahájením nové sezony více než dost, tyto spekulace bych tedy chtěl tímto prohlášením zastavit a smést ze stolu," dodal šestačtyřicetiletý funkcionář.

V březnu převzal Viktorii po Tomáši Paclíkovi, jenž po takřka 11 letech v pozici vlastníka skončil ze zdravotních a osobních důvodů. Šádek je v plzeňském klubu ještě o téměř tři roky déle, během jeho působení Západočeši získali pět českých titulů a třikrát hráli ve skupině Ligy mistrů.

"Adolfa Šádka považuji za zkušeného funkcionáře a konzultuji s ním řadu záležitostí. Je také pravdou, že obdržel nabídku na bližší spolupráci se Zbrojovkou, čemuž v současné době brání jeho povinnosti, spojené s klubem FC Viktoria Plzeň. Tuto spolupráci si dovedu představit, ale chápu, že dojít ke konečnému rozhodnutí je pro něj komplikovaná, velice složitá cesta," uvedl Bartoněk v tiskové zprávě.

Brněnský majitel nicméně uvažuje o prodeji klubu, ale ne najednou. "Nechci klub prodat jedním podpisem a zpřetrhat veškeré vazby. Chci Zbrojovce nadále pomáhat nejlépe, jak jen umím, chci nového partnera provést všemi útrapami, se kterými se potýkám a také těmi, se kterými jsem se musel vypořádat," dodal Bartoněk.

reklama