reklama

Šéf fotbalové Slavie Tvrdík vyjádřil podporu trenérovi Šilhavému, do klubu míří ředitel Nezmar

Generální ředitel Slavie Martin Krob, trenér Jaroslav Šilhavý a šéf klubu Jaroslav Tvrdík Generální ředitel Slavie Martin Krob, trenér Jaroslav Šilhavý a šéf klubu Jaroslav Tvrdík autor: ČTK
Jaroslav Šilhavý i po nedělní ligové porážce 0:1 v Plzni zůstává trenérem slávistických fotbalistů. Na sociální síti mu vyjádřil podporu předseda představenstva úřadujícího českého mistra Jaroslav Tvrdík.

Praha - Jaroslav Šilhavý je dál trenérem fotbalové Slavie, přestože jeho tým prohrál tři z posledních pěti soutěžních utkání. Podporu mu vyjádřil šéf klubu Jaroslav Tvrdík.

"Jaroslav Šilhavý je trenérem Slavie. Nutná sebereflexe klubu neznamená automaticky vyhození trenéra, který je velkou slávistickou osobností," uvedl v pondělí večer na twitteru Tvrdík.

Klubový šéf a bývalý ministr obrany po nedělní porážce v Plzni, po níž ztrácí mistrovská Slavia ze třetího místa ligové tabulky na rozjetou Plzeň hrozivých 14 bodů, na sociální síti zdůraznil potřebu otevřeně pojmenovat chyby. Změnu na trenérském postu ale podle všeho Pražané nyní neudělají.

Šilhavý přišel do Edenu vloni na podzim a tým nečekaně dovedl v květnu k ligovému titulu. Navíc se Slavií vytvořil rekordní sérii bez porážky v nejvyšší soutěži, která se zastavila na 36 zápasech.

V posledních třech ligových duelech ale červenobílí dvakrát prohráli, v 13 odehraných kolech už šestkrát ztratili body a rozplývá se jim šance na obhajobu titulu. Ve skupině Evropské ligy jsou slávisté po čtyřech utkáních na nepostupovém třetím místě s dvoubodovou ztrátou na druhou Astanu, v létě se přes kvalifikaci nedostali do hlavní fáze Ligy mistrů.

Kritika vlastního trenéra? Rotací je moc, pořád hraje někdo jiný a to nám škodí, přiznal Hušbauer Kritika vlastního trenéra? Rotací je moc, pořád hraje někdo jiný a to nám škodí, přiznal Hušbauer Čtěte zde

Pražané před sezonou přivedli řadu posil v čele se zahraničními akvizicemi Dannym, Halilem Altintopem či Ruslanem Rotaněm, ti ale zůstávají za očekáváním a tým se zatím nepodařilo ideálně sladit. Záložník Josef Hušbauer si po nedělní prohře v Plzni postěžoval na přílišnou rotaci hráčů.

Červenobílí chystají obsadit pozici sportovního ředitele klubu, kterým by se měl stát liberecký Jan Nezmar. "Sportovní ředitel bude představenstvu klubu komplexně odpovědný za efektivní fungování prvoligového týmu," dodal na twitteru Tvrdík s tím, že má z jednání s Nezmarem dobrý pocit.

reklama