reklama

Šilhavý: Věřím, že titul už zvládneme. Také mě těší, že už před sebe nepustíme Spartu

Jaroslav Šilhavý během zápasu proti Bohemians 1905. Jaroslav Šilhavý během zápasu proti Bohemians 1905. autor: Milan Kammermayer
"Věřím, že titul už letos zvládneme," prohlásil po vítězství nad Bohemians trenér Jaroslav Šilhavý, který přiznal, že po remíze s Jabloncem své hráče před ligovým finále hlavně uklidňoval.

Praha - Fotbalová Slavia se po vítězném zápase na hřišti Bohemians 1905 dostala do pozice, ve které drží titul pevně ve svých rukou.

Slavia nabídnutou šanci využila. V Ďolíčku vyhrála 3:1 a k titulu má blíž Slavia nabídnutou šanci využila. V Ďolíčku vyhrála 3:1 a k titulu má blíž Čtěte zde

Plzeň totiž remizovala v Jablonci a sešívaní mají tři kola před koncem dvoubodový náskok v čele ligové tabulky. "Věřím, že titul už letos zvládneme," říkal trenér Jaroslav Šilhavý, který přiznal, že po remíze s Jabloncem své hráče před ligovým finále hlavně uklidňoval.

"Zašli jsme spolu s hráči a realizačním týmem na večeři. Nic zvláštního se tam nedělo, ale vyjádřili jsme tu soudržnost a týmovost. Nechci říct, že to byl důvod, proč jsme vyhráli. Ale nicméně ten uplynulý měsíc pro nás byl těžký," vrátil se ještě Šilhavý k sedmi soutěžním dubnovým zápasům a mimo jiné vyřazení z českého poháru.

Slavia začínala proti Bohemce s pětihodinovým zpožděním oproti zápasu Plzně, takže věděli konečný výsledek Viktorie. "Zvládli jsme to, byť jsme byli pod tlakem. Přiznám se, že nás motivoval i výsledek Plzně," pokračoval k sešívaných. 

Navíc v případě výhry už by Sparta ztratila jakoukoli teoretickou šanci sešívané předstihnout. "Taky jsem před zápasem myslel na náskok před Spartou a jistotu boje o Ligu mistrů. Teoreticky nás ještě mohla přeskočit, takže jsem rád, že to takhle dopadlo," vysvětlil kouč Slavie.

Společná večeře zabrala

Přestože Slavia zvítězila v Ďolíčku o dvě branky, tak konečný výsledek se podle slov trenéra nerodil zcela bez problémů. "Dostali jsme se do vedení, ale po hloupém faulu jsme dostali branku z penalty. Ve druhé půli jsme využili šance a vítězství si zasloužili. Z pohledu toho, že Bohemka hraje o záchranu, to pro nás bylo těžké utkání."

V Ďolíčku se to na tribunách pralo, na hřišti ale dominovala Slavia V Ďolíčku se to na tribunách pralo, na hřišti ale dominovala Slavia Prohlédněte zde

Oproti minulému kolu slávisté výrazně zjednodušili hru a nastoupili se dvěma útočníky. "Bylo to z hlediska psychiky důležité, protože v zápase s Jabloncem jsme panikařili. Během týdne jsme hráčům řekli, že jim věříme. Mluvili jsme s klukama po jednom i po skupinkách. Také nám určitě prospělo více volna," hledal Šilhavý další důvody vítězství. "Myslím si, že dneska jsme hráli mnohem kompaktněji, zodpovědněji a organizovaněji, což se odrazilo na výsledku," dodal.

Během zápasu musel kvůli zranění střídat Ruslan Mingazov a chvíli později také Michael Ngadeu. "Zatím jsem se netroufl zeptat, jak dlouho budou chybět. Mingi špatně došlápl a Ngadeua bolelo koleno, ale nic konkrétnějšího nevím. Snad se dají dohromady," přál si Šilhavý.

Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Prohlédněte zde
reklama