reklama

Supertalent i kapitán. West Ham chce dál lovit ve Slavii, Tvrdík se brání

Seznam obchodů na trase Praha - Londýn by mohl mít další položku. Seznam obchodů na trase Praha - Londýn by mohl mít další položku. autor: Milan Kammermayer
Lednový přestupní termín se blíží. Dojde k dalšímu obchodu mezi pražskou Slavií a londýnským West Hamem? Na ostrovech jsou přesvědčeni o tom, že ano. Slávistický boss Jaroslav Tvrdík se ale snaží natěšené fanoušky Kladivářů krotit.

S příchody Tomáše Součka a Vladimíra Coufala panuje ve východním Londýně spokojenost hraničící s čirým nadšením, a tak se znovu a znovu spekuluje o tom, že by West Ham mohl ve slávistických vodách lovit dál.

West Ham šílí ze skvělého Coufala. Stupidně dobrý obchod, smějí se Slavii z Anglie West Ham šílí ze skvělého Coufala. Stupidně dobrý obchod, smějí se Slavii z Anglie Čtěte zde

Ve chvíli, kdy se vtip na téma "Vykupme klidně celou Slavii" stává v táboře příznivců Hammers takřka klasikou, přišla zpráva od dobře informovaného zdroje blízkého klubu.

West Ham se prý skutečně soustředí na českou Fortuna:Ligu a logicky především na Slavii.

Jeden z fanoušků se na Twitteru zeptal insiderovského účtu ExWHUemployee, zda se vedení poohlíží po dalších posilách z české nejvyšší soutěže. Odpověď byla kladná: "Ano. David Sullivan má teď Česko velmi rád."

Jeden z majitelů, velšský obchodník a bývalý pornograf, by se podle všeho nebránil dalšímu výhodnému obchodu.

Součka klub angažoval za necelých 18,8 milionů liber, Coufala nakoupil dokonce za pouhých 5,4 milionu, což jsou v kontextu následných výkonů obou hráčů nízké, podle mnohých komentářů až směšné částky.

Pořídit znovu hodně muziky za málo peněz je tak pro nepříliš rozhazovačný West Ham do nadcházejících přestupových období jasnou prioritou.

Simu už přirovnávají k Aubameyangovi. Je teď nejhodnotnějším hráčem české ligy? Simu už přirovnávají k Aubameyangovi. Je teď nejhodnotnějším hráčem české ligy? Prohlédněte zde

V uplynulých týdnech se do centra pozornosti dostalo jméno Abdallah Sima.

Senegalská kometa nasázela ve dvanácti soutěžních duelech devět gólů a je ve svých devatenácti letech horkým zbožím. Sám Jaroslav Tvrdík přiznal, že ho na Twitteru zasypaly dotazy stovek fanoušků Hammers na téma brzkého přestupu.

Předseda představenstva Slavie jim ale poslal jasný vzkaz, stejně jako dalším zájemcům, k nimž se podle posledních zpráv řadí třeba i londýnský Arsenal nebo Juventus Turín.

"West Hamu fandím, sleduji každý jeho zápas a přeji mu co největší sportovní úspěch. Vy ale zároveň musíte respektovat náš klub. Nejdřív musíme vyřadit Leicester z Evropské ligy, potom vyhrát domácí soutěž a bojovat o Ligu mistrů. Pak teprve by mohl Sima odejít," napsal Tvrdík.

Slavia by podle jeho slov o Simově prodeji uvažovala v případě, kdyby někdo nabídl astronomickou částku kolem 50 milionů eur.

Sima ovšem není jediným skloňovaným jménem. Server Hammers News před pár dny zmínil i možný zájem o Jana Bořila. 

"Klub se bude určitě poohlížet po levém obránci, a tak by velmi brzy mohl na Slavii opět zvonit telefon. Pro vaši informaci, jeho jméno je Jan Bořil, je mu devětadvacet a je kapitánem klubu. Přiveď ho Moysie!" vyzval portál k akci současného manažera Davida Moyese.

Červenobílí si zároveň své hvězdy pojišťují. Novou smlouvu v Edenu podepsal nigerijský útočník Peter Olayinka: pětadvacetiletý fotbalista se pražskému celku, se kterým získal dva tituly, upsal do června 2023. 

"Jsem nadšený, že jsem dostal možnost prodloužit ve Slavii smlouvu a pokračovat v ní i nadále," řekl v rozhovoru pro klubovou televizi Olayinka. "Je pro mě velmi důležité vědět, že mi klub věří a že chce, abych tu zůstal déle. To mě tlačí dopředu," dodal.

"Ruce pryč od Součka." West Ham už chystá novou smlouvu, fanoušky děsí zájem Bayernu "Ruce pryč od Součka." West Ham už chystá novou smlouvu, fanoušky děsí zájem Bayernu Čtěte zde
reklama