Šlágr druhé ligy ovládl Baník. Sigmu připravil o neporazitelnost De Azevedo

23. 11. 2016 19:46
V minulém kole druhé fotbalové ligy přišel o neporazitelnost Baník Ostrava po debaklu v Třinci. Dnes ale sám ukončil bodovou sérii vedoucí Sigmy Olomouc.
Dyjan de Azevedo jedinou brankou rozhodl šlágr druhé ligy.
Dyjan de Azevedo jedinou brankou rozhodl šlágr druhé ligy. | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - Fotbalisté Ostravy v dohrávce 15. kola druhé ligy doma porazili vedoucí Olomouc 1:0, připravili Hanákům první porážku v sezoně a vrátili se na druhé místo tabulky. Baník po závěrečném utkání podzimní části ztrácí na Sigmu čtyři body.

Zápas ve Vítkovicích rozhodl Brazilec De Azevedo, který v 26. minutě tečoval Mičolovu střelu. Dvě velké šance na vyrovnání měl v obou poločasech Chorý, ale nejprve vystřelil těsně vedle a pak po rohu zblízka nepropálil brankáře Vaška. Ostrava tak na svém hřišti zvítězila i v osmém duelu tohoto ročníku FNL.

15. kolo druhé fotbalové ligy:

Baník Ostrava - Sigma Olomouc 1:0 (1:0)

Branka: 26. De Azevedo. Rozhodčí: Berka - Dobrovolný, Hájek. ŽK: De Azevedo, Pokorný - Houska, Radakovič, Vepřek, Chorý. Diváci: 6702.

Ostrava: Vašek - Sus, Zápotočný, Pokorný, Hučko - Nerad (59. Chvěja), Hlinka - Helešic (69. Granečný), Mičola, Stáňa - De Azevedo (90. Urgela). Trenér: Petržela.

Olomouc: Buchta - Sladký, Radakovič, Šindelář, Vepřek - Zahradníček (59. Buchvaldek), Houska (82. Habusta), Petr (71. Yunis), Plšek, Falta - Chorý. Trenér: Jílek.

1. Olomouc 16 11 4 1 33:9 37
2. Ostrava 16 9 6 1 25:13 33
3. Opava 16 9 4 3 33:17 31
4. České Budějovice 16 9 4 3 22:11 31
5. Vlašim 16 8 4 4 29:21 28
6. Znojmo 16 7 4 5 29:24 25