reklama

Šlágr se odkládá. Plzeň v sobotu proti Spartě nenastoupí, Viktoria je v karanténě

Pavel Bucha a Bořek Dočkal si na další vzájemný souboj musí počkat Pavel Bucha a Bořek Dočkal si na další vzájemný souboj musí počkat autor: Viktoria Plzeň/Martin Skála
Ligová fotbalová asociace (LFA) odložila nejbližší dva prvoligové zápasy Plzně na hřišti pražské Sparty a doma se Zlínem.

Západočeši jsou od středy v karanténě kvůli vysokému počtu nakažených koronavirem v týmu. LFA, která řídí profesionální soutěže, dnes o odložení utkání informovala v tiskové zprávě.

Šestý celek tabulky měl šlágr 23. kola proti druhé Spartě, kterou vede bývalý dlouholetý plzeňský trenér Pavel Vrba, odehrát tuto sobotu. Duel Viktorie se Zlínem byl původně na programu v pátek 19. března.

O náhradních termínech obou zápasů rozhodne LFA v nejbližších dnech.

Plzeň může izolace nařízená krajskou hygienickou stanicí mrzet o to víc, že svěřenci trenéra Adriana Guľy měli před soubojem s rivalem slušnou formu. Vyhráli poslední čtyři soutěžní utkání. Spartu v lize porazili pětkrát za sebou.

Kvůli covidu-19 už v této sezoně musela do karantény víc než polovina prvoligových celků a odložena byla řada zápasů. Problémy s koronavirem měly i další týmy, které ale do izolace nemusely.

Většina utkání se už dohrála, aktuálně jsou vedle dvou plzeňských duelů odloženy ještě dva zápasy Slovácka a jedno utkání Sparty.

Letenští se vrátili z karantény a v úterý absolvovali dohrávku 21. kola s Příbramí (4:0), jejich souboj 22. kola v Jablonci ještě náhradní termín nemá.

reklama