reklama

Slavia přivede talentovaného Berana, jedná i o Malinském. Hušbauer odchází na Kypr

Michal Beran a Lukáš Provod budou od léta spoluhráči Michal Beran a Lukáš Provod budou od léta spoluhráči autor: ČTK
Slavia je blízko třetí letní posile. A znovu zalovila v Liberci. Po Ondřeji Karafiátovi a Janu Kuchtovi brzy získá teprve devatenáctiletého záložníka Michala Berana.

V lize odehrál pouze jedenáct zápasů, přesto dokázal na sebe dokázal upoutat pozornost předních českých klubů. A získá ho Slavia, devatenáctiletý záložník Michal Beran zamíří do Edenu po osvědčené trase Liberec - Praha.

Na chystaném transferu se shodují dva velmi dobře informované zdroje Aktuálně.cz. "Jednání ještě probíhají, ale je to velmi blízko. Zbývají doladit už pouze detaily smlouvy," říká jeden z nich. Beran už prý včera v Edenu absolvoval i zdravotní prohlídku.

Cena by se měla pohybovat kolem 15 milionů korun a ve hře je i varianta, že by talentovaný záložník ještě zůstal minimálně na podzim v Liberci na hostování.

Beran ovšem nemusí být posledním artiklem z libereckého dovozu. Slavia momentálně jedná o přestupu Tomáše Malinského, podle informací Aktuálně.cz se však dialog obou klubů nevyvíjí směrem ke vzájemné dohodě a a devětadvacetiletý záložník má do Edenu podstatně dál než jeho kolega.

Se Slavií se naopak loučí tvořivý záložník Josef Hušbauer. Do Edenu přišel v roce 2016 z konkurenční Sparty, poslední půl rok pak strávil na hostování v německých druholigových Drážďanech.

Cesta třicetiletého záložníka nyní povede na Kypr. Podle informací Aktuálně.cz se Hušbauer dohodne s týmem Anorthosis Famagusta, který působí v Larnace.

"Je to nová výzva, další motivace. Těším se moc. Doufám, že už mi taky do třetice konečně vyjde to zahraniční angažmá, protože u prvních dvou to tak nebylo. Na to se těším," uvedl Hušbauer, který vedle Drážďan působil v zahraničí také v italském Cagliari.

reklama