Slavia nevyzrála na obranu Liberce, Plzeň má šanci. Přiblížit se může na dva body

4. 5. 2019 21:58
Fotbalisté Slavie hned na úvod nadstavbové části první ligy ztratili body. Pražané v 1. kole skupiny o titul remizovali v Liberci 0:0 a jejich náskok v čele tabulky se může snížit na dva body, pokud Plzeň v neděli porazí Jablonec.
Útočník Slavie Milan Škoda neměl v Liberci důvod k radosti, jeho celek ve fotbalové Fortuna:Lize jen remizoval se Slovanem 0:0 | Foto: Milan Kammermayer

Červenobílí v nejvyšší soutěži nezvítězili potřetí z posledních čtyř zápasů. Slovan navázal na nedávnou remízu 1:1 z Edenu a s Pražany bodoval popáté z posledních šesti ligových duelů. Na šestém místě ztrácí už jen dva body na pátou Ostravu.

Hráči před výkopem uctili minutou ticha památku zesnulého reprezentanta Josefa Šurala, který v pondělí zahynul při autonehodě v Turecku. Severočeši, v jejichž barvách ofenzivní záložník získal v roce 2012 ligový titul, nastoupili s černými páskami.

Šurala připomněl i videoklip před utkáním a choreografie domácího "kotle". Celý stadion pak znovu tleskal vestoje ve 23. minutě, neboť zesnulý reprezentant nosil dres s číslem 23.

V chladném večeru se v úvodu hrál vyrovnaný zápas s naprostým minimem šancí. Na trávníku převládal boj a oba brankáři byli v první půli bez práce. Domácí Potočný mířil z voleje nad a Pražané v několika nadějných pozicích nepropálili libereckou obranu.

Po půlhodině začali favorizovaní hosté získávat převahu, ale první pořádnou šanci si vypracovali až v 53. minutě. Po přímém kopu se míč odrazil k Olayinkovi, který nastoupil k 50. utkání v české lize, a domácí zachránil na brankové čáře obránce Hybš. Na druhé straně z přímého kopu přestřelil Potočný.

Slavia se tlačila za vedoucím gólem a Van Buren v 69. minutě trefil boční síť. V 75. minutě po vysokém centru vypadl míč domácímu brankáři Nguyenovi, ale nikdo z Pražanů nedokázal včas zareagovat. V závěru už Severočeši tlak soupeře ustáli.

1. kolo nadstavby první fotbalové ligy - skupina o titul:

Slovan Liberec - Slavia Praha 0:0

Rozhodčí: Marek - Kubr, Ratajová - Adam (video). ŽK: Malinský, Oscar, Nešický - Olayinka. Diváci: 7523.

Liberec: Nguyen - Fukala, Kačaraba, Mara, Hybš - Breite, Oscar - Pešek (71. Koscelník), Potočný, Malinský (88. Nešický) - Kozák. Trenér: Hornyák.

Slavia: Kolář - Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil - Král, Souček - Masopust (88. Baluta), Hušbauer, Olayinka (72. Stoch) - Van Buren (72. Škoda). Trenér: Trpišovský.