Vítěznou sérii Šilhavého na lavičce Slavie ukončil Osijek

1. 2. 2017 18:10
Fotbalisté pražské Slavie v úvodním utkání na herním soustředění ve Španělsku podlehli Osijeku 1:2 a utrpěli vůbec první porážku pod trenérem Jaroslavem Šilhavým.
Jaroslav Šilhavý.
Jaroslav Šilhavý. | Foto: Milan Kammermayer

Marbella Slávisté sice ve španělské Marbelle v přípravném zápase proti fotbalistům Osijeku rychle vedl po trefě Josefa Hušbauera, ale třetí celek chorvatské nejvyšší soutěže skóre po dvou hlavičkách otočil na konečných 2:1.

Hušbauer v sedmé minutě vyrazil napadat soupeřova gólmana, vybojoval míč a zblízka jej uklidil do prázdné branky. Také Osijek skóroval po slávistické chybě v rozehrávce, následný rychlý útok zakončil zblízka hlavou do sítě Mioč.

V druhé půli měli Pražané více ze hry, ale prosadil se jen chorvatský tým v 53. minutě po rohovém kopu. Vyrovnat mohl Mešanovič, ale neproměnil ani svou druhou velkou šanci v utkání a trefil jen břevno.

Slávisté tak utrpěli první porážku v rámci zimní přípravy a vůbec poprvé prohráli pod koučem Jaroslavem Šilhavým, který převzal tým na začátku září a vytáhl jej na druhé místo ligové tabulky. Červenobílí byli neporaženi od srpnového zápasu v Plzni.

"Jednou to přijít muselo a samozřejmě je lepší prohrát v přípravě než potom v samotné soutěži. Byl to pro nás dobrý test. Bylo to naše první utkání, což bylo vidět i na hře. Sice jsme se dostali do vedení, pak jsme ale neproměnili ohromnou šanci na 2:0. Hlavně v první půli jsme se nepřizpůsobili tempu hry," řekl pro klubové stránky Šilhavý.

"Mám zkušenost, že když vyjedeme do zahraničí a hrajeme s těmito týmy, tempo je vždy vyšší. Přijeli jsme v neděli, v pondělí a úterý jsme měli dvoufázový trénink. Nebylo to tak, že bychom byli nepřipraveni. Tím to neomlouvám. Věřím, že v dalším zápase už si s tím poradíme lépe," dodal kouč.

Trenér Šilhavý proti Osijeku kvůli drobným zraněním šetřil zimní posily Pera-Egila Floa s Markem Alvirem, Milana Škodu a Ruslana Mingazova. Další zápas ve Španělsku sehrají slávisté v neděli proti ruskému Krasnodaru.

Mladá Boleslav naopak na úvod soustředění v Rakousku porazila Trnavu 3:2 a hned v premiéře za středočeský celek se po šestnácti minutách trefila nová posila, stoper Patrizio Stronati. Slovácko na kempu v Turecku podlehlo ukrajinskému Luhansku vysoko 0:3, Karviná s dalším ukrajinským klubem Poltavou remizovala bez branek.

Přípravná fotbalová utkání:

Slavia Praha - NK Osijek 1:2 (1:1)

Branky: 7. Hušbauer - 32. Mioč, 53. Vojnovič.

Sestava Slavie: Pavlenka - Frydrych, Bílek, Lüftner, Švento (46. Bořil) - Souček - Tecl (46. Zmrhal), Hušbauer (62. Van Buren), Ščuk, Sýkora - Mešanovič. Trenér: Šilhavý.

MFK Karviná - Vorskla Poltava 0:0

Sestava Karviné: Laštůvka - Dressler (60. Duda), Košťál (46. Plesník), Hošek, Eismann (46. Puchel) - Šisler, Janečka (60. Smrž) - Moravec (46. Holík), Panák, Kalabiška - Wágner. Trenér: Weber.

Vysočina Jihlava - Táborsko 2:1 (1:1)

Branky: 7. a 47. Ikaunieks - 40. Džafič.

Sestava Jihlavy: Hanuš - Fulnek, Pedro (60. Vedral), Krejčí, Novotný (46. Popovič) - Urblík, Vaculík (46. Nový) - Zoubele (70. Hron), Ikaunieks (60. Demeter), Batioja (46. Záviška) - Dvořák (46. Rabušic). Trenér: Bílek.

1. FC Slovácko - Zorja Luhansk 0:3 (0:0)

Branky: 47. a 87. Lipartia, 53. Bonaventure.

Sestava Slovácka - I. poločas: Heča - Reinberk, Rada, Břečka, Šimko - Sadílek, Šumulikoski, Machalík - Navrátil, Zajíc, Tetteh. II. poločas: Daněk - Šimko, Rada, Hofmann, Civič - Sadílek, Kalouda, Ťok - Biolek, Koné, Rezek. Trenér: Levý.

FK Mladá Boleslav - Spartak Trnava 3:2 (2:1)

Branky: 16. Stronati, 24. Matějovský, 72. Da Silva - 5. Sloboda, 77. Greššák.

Sestava M. Boleslavi - I. poločas: Diviš - Pauschek, Čmovš, Stronati, Fleišman - Levin, Matějovský - Přikryl, Magera, Fabián - Chramosta. II. poločas: Vejmola - Jánoš, Da Silva, Hůlka, Keresteš - Takács, Mareš - Vukadinovič, Valenta, Nečas - Železník. Trenér: Svědík.