Slavia před reprezentační pauzou rozstřílela Příbram a vede ligu

Aktualizováno 7. 10. 2018 21:36
Slavia v 11. kole porazila na domácí půdě Příbram 4:1 a vede ligu o skóre před Viktorií Plzeň.
Jan Bořil se raduje z branky
Jan Bořil se raduje z branky | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Slavie vyhráli v 11. ligovém kole doma nad Příbramí 4:1 a soupeře porazili popáté za sebou. Pražany poslal ve 13. minutě do vedení Jan Bořil, vzápětí sice srovnal Jan Rezek, ale ještě do pauzy se trefili domácí Alexandru Baluta s Michalem Frydrychem a po přestávce Miroslav Stoch. Úřadující vicemistr tak částečně napravil minulou ligovou porážku v Ostravě a dál vede tabulku o skóre před Plzní.

Příbramský nováček venku získal jediný z celkových 14 bodů a na soupeřových stadionech je vůbec nejhorším týmem soutěže. V tabulce mu patří desáté místo.

"Jsme spokojeni, že jsme to zvládli po těch dvou předchozích porážkách. Hlavně po té Ostravě jsme potřebovali zaprvé předvést dobrý výkon a zadruhé bodovat, což se povedlo," řekl na tiskové konferenci trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Oproti čtvrtečnímu prohranému utkání Evropské ligy v Petrohradu udělal dvě změny - místo Coufala s Traorém nasadil Frydrycha s Balutou. Na hrotu útoku nastoupil Matoušek, kterého si Pražané v září předčasně stáhli z hostování v Příbrami. Do hostující branky se postavil Kočí a připsal si první start v ligové sezoně, celkově pak druhý.

Příbram se i v Edenu snažila hrát aktivně a v první půli tak bylo k vidění mnoho šancí. Ve 13. minutě šli do vedení domácí. Po centru z rohu vrátil míč před branku Ngadeu a Bořil jej zblízka zatloukl hlavou pod břevno.

Domácí obránce dal všechny tři své ligové góly proti Příbrami. "Jsem na Příbram asi expert. Všichni se mi smáli, že nedávám góly, že je dávám jen Příbrami. Že určitě dám dneska gól a to se vyplnilo," smál se Bořil.

Hosté hned za dvě minuty srovnali. Hlúpik se vyhnul ofsajdu, zaběhl si za obranu a naservíroval míč Rezkovi, který nemohl minout prázdnou branku. Bývalý reprezentant se v lize trefil poprvé od loňského prosince. "Věděli jsme, že dlouhými balony dopředu to budeme mít těžké. Tohle byla povedená akce do kolma. Škoda, že jsme Slavii nepotrápili ještě víc," řekl Rezek.

Za stavu 1:1 se utkání lámalo. Domácí Matoušek pálil těsně vedle do boční sítě, ale šance na to jít do vedení měli i hosté. Květovu ránu z přímého kopu vyrazil Kolář a pak Příbramští zahodili brejk dva na jednoho.

"Slavia vyhrála zaslouženě, ale myslím, že jsme mohli zlobit trochu víc. Za stavu 1:1 jsme měli šanci, Květ s Rezkem šli dva na jednoho a mohli jsme dát na 2:1 pro nás. Hned z protiútoku to bylo naopak. Samozřejmě by to bylo jiné, kdybychom dali na 2:1. Ale na to, aby to byl zlom utkání, bylo brzo," řekl příbramský kouč Josef Csaplár.

Trest přišel vzápětí. Po rychlé kombinační akci Hušbauer ve 32. minutě šikovně dloubl míč za obranu na nabíhajícího Balutu a ten sám před Kočím nezaváhal. Rumunský záložník si připsal druhý soutěžní gól za Slavii.

"Hlavně první půle byla náročná, zvlášť po tom programu, který jsme měli. Jsem rád, že jsme za stavu 1:1, kdy jsme nehráli moc dobře, dali krásnou branku na 2:1. Tam se trochu lámal zápas," uvedl Trpišovský.

Za tři minuty vedli Pražané už 3:1. Po Stochově centru spadl po souboji se Zmrhalem hostující Skácel, čehož využil Frydrych a střelou k tyči zvýšil. Branku v soutěžním utkání dal po sedmi měsících. Ještě do pauzy mohli slávisté udeřit znovu, ale Baluta pokazil únik dvou na brankáře.

Po přestávce se už hrálo hlavně na hostující branku. Dvakrát se neprosadil Souček, proti bývalému klubu se netrefil ani Matoušek. Čtvrtý gól v sezoně zaznamenal až v 75. minutě Stoch, který překonal Kočího ranou pod břevno přibližně z 28 metrů a v lize skóroval podruhé za sebou. Příbrami v závěru došly síly a mohla být ráda, že neinkasovala ještě popáté.

"Strašné zklamání, že z těch šancí v druhé půli dáme jediný gól a skončí to 4:1. Za mě to mohlo být klidně 7:3. Kdybychom sestříhali, co jsme poslední dobou neproměnili, je to na celovečerní film," dodal Trpišovský.

"Myslím, že jsme pobavili diváky hrou, ale nepotěšili jsme se výsledkem. Způsobem hry jsme možná umožnili, aby Slavia měla šance a dala čtyři góly," dodal Csaplár.

11. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - 1. FK Příbram 4:1 (3:1)

Branky: 13. Bořil, 32. Baluta, 35. Frydrych, 75. Stoch - 15. Rezek. Rozhodčí: Královec - Hájek, Kubr. ŽK: Bořil - Hlúpik. Diváci: 10.747.

Slavia: Kolář - Frydrych, Kúdela, Ngadeu, Bořil - Souček - Stoch, Hušbauer (87. Zelený), Baluta (81. Mešanovič), Zmrhal (71. Olayinka) - Matoušek. Trenér: Trpišovský.

Příbram: Kočí - Nový, Nitrianský, Tregler, Skácel (46. Voltr) - Hlúpik, Kilián (56. Pejša), Průcha, Antwi (71. Katidis) - Květ - Rezek. Trenér: Csaplár.