reklama

Slavii výhra v Plzni zhořkla. Stoper Hovorka si přetrhnul vazy, musí na operaci

David Hovorka si přetrhnul přední zkřížený vaz v koleni a minimálně na půl roku dohrál. David Hovorka si přetrhnul přední zkřížený vaz v koleni a minimálně na půl roku dohrál. autor: Milan Kammermayer
Obránce David Hovorka ze Slavie si v dnešním ligovém duelu s Plzní přetrhnul přední zkřížený vaz v koleni a musí na operaci. Obhájce titulu, který na hřišti Viktorie vyhrál 1:0, o tom informoval na svých internetových stránkách. Délku absence šestadvacetiletého fotbalisty klub neupřesnil, půjde však minimálně o šest měsíců.

Hovorka se zranil po hodině hry a musel střídat. "Hned zamířil na vyšetření, která bohužel potvrdila nejhorší možnou variantu - přetržený přední zkřížený vaz v koleni. V pondělí budou vyšetření pokračovat a rozhodne se, kdy a jak podstoupí operaci. Doba rekonvalescence bude bohužel dlouhá," uvedl mluvčí Slavie Michal Býček.

Slavia i bez své opory, kterou v obraně nahradil Michal Frydrych, vyhrála v Plzni 1:0 a na prvním místě tabulky má před Viktorií náskok devíti bodů. Červenobílým nebude Hovorka chybět pouze v české nejvyšší soutěži, ale také v Lize mistrů, kde jsou soupeři Pražanů v základní skupině Barcelona, Dortmund a Inter Milán.

reklama