Slavia rozstřílela Hradec Králové a znovu se přiblížila vedoucí Plzni na rozdíl jediného bodu

Kapitán Slavie Milan Škoda slaví branku do sítě Hradce Králové, kterou dal z penalty.
Všechny fanoušky Slavie potěšil ještě před úvodním výkopem předseda představenstva klubu Jaroslav Tvrdík, který potvrdil, že čínská společnost CEFC odkoupí také stadion v Edenu.
Potlesk si příznivci Slavie zopakovali hned v 6. minutě, kdy otevřel skóre pravý bek sešívaných Michal Frydrych, který si po rohovém kopu našel míč a zamířil pod břevno branky Radima Ottmara.
Hradec se z inkasovaného gólu oklepal a ve 12. minutě mohl srovnat. Nabíhající Pavel Černý atakoval Lüftnera, který trefil břevno vlastní branky, sudí Jílek však zapískal hostujícímu hráči faul.
Východočeši přijeli hrát do Edenu otevřenou partii a Slavii vznikal prostor pro rychlé útočné akce. V 16. minutě zachránil hosty Ottmar, který vytáhl Ngadeuovu hlavičku na břevno. ...
Aktualizováno 17. 4. 2017 20:49
Fotbalová Slavia rozstřílela v dohrávce 24. kola ePojisteni.cz ligy o záchranu bojující Hradec Králové 4:0. O čtyři branky momentálně druhého týmu tabulky se postarali čtyři různí střelci.

Praha - Fotbalisté Slavie porazili v dohrávce 24. ligového kola Hradec Králové 4:0 a na druhém místě tabulky dál ztrácejí bod na vedoucí Plzeň. Pražané rozhodli už v první půli, kdy se trefili Michal Frydrych, z penalty Milan Škoda a Ruslan Mingazov, po pauze přidal čtvrtý gól Josef Hušbauer. Slavia dosáhla na nejvyšší domácí výhru v ligové sezoně. Nováček z Hradce po Plzni podlehl i dalšímu aspirantovi na titul a zůstal čtrnáctý s jednobodovým náskokem na sestupové příčky.

"Pro nás důležité tři body, potřebné a očekávané. Splnili jsme roli favorita a zaslouženě vyhráli. Zase se nám podařilo snížit náskok Plzně a na další soupeře včetně Sparty jsme získali tři body navíc," řekl novinářům trenér Slavie Jaroslav Šilhavý, jehož tým má na třetí Spartu už dvanáctibodový náskok a dnes získal definitivu účasti v pohárech.

Slavia pod vedením Šilhavého neprohrála ani ve 23. soutěžním utkání. "Bylo by nádherné, kdyby se nám to podařilo bez porážky dotáhnout až do konce sezony. Ale raději bych to bral bez tohohle rekordu s titulem než s rekordem bez titulu," dodal Šilhavý s úsměvem.

Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík před utkáním oznámil, že se čínský vlastník Slavie společnost CEFC stane do příštího domácího utkání také majitelem stadionu v Edenu. Hráče pražského celku jako by to nabudilo k drtivému začátku.

Červenobílí přikovali soupeře před vápno a v šesté minutě otevřeli skóre. Po rohu se dostal k míči Frydrych a zamířil pod břevno. Domácí obránce dal třetí gól za posledních pět soutěžních zápasů. "Přijeli jsme sem s taktikou brzo neinkasovat a to se nepovedlo. Pak se s tím něco těžko dělá, když je Slavia v laufu," řekl brankář hostů Radim Ottmar.

Východočeši přijeli hrát do Edenu otevřenou partii a Slavii vznikal prostor pro rychlé útočné akce. V 16. minutě zachránil hosty Ottmar, který vytáhl Ngadeuovu hlavičku na břevno a za chvíli se blýskl i proti Zmrhalovi. Z dorážky pak trefil boční síť Škoda.

Nejlepší střelec soutěže se dočkal čtrnáctého gólu v ligové sezoně až ve 23. minutě. Při brejku dvou na jednoho hledal přihrávkou Zmrhala, kterému znemožnil zakončení Martan a sudí Jílek odpískal penaltu. Škoda ji proměnil střelou na střed branky.

"Góly jsem samozřejmě chtěl dát, ale nepřemýšlel jsem nad tím, o kolik branek povedu v tabulce střelců. Je to pro mě tak třetí motivace v pořadí. Nejdřív titul, pak pohár, pak tohle," řekl Škoda.

V tu chvíli už začalo být jasné, že Hradec nevyhraje ani čtrnáctý zápas na Slavii v samostatné historii. Navíc "Votroci" do pauzy od nejlepší ofenzivy soutěže ještě jednou inkasovali. Po Jirsákově chybě šli domácí do brejku a ten zakončil po Škodově přihrávce Mingazov. Turkmenský záložník dal první ligový gól za Slavii.

Po přestávce domácí pokračovali v aktivitě. Lüftner ale pálil nad, Zmrhal jen do boční sítě a Ngadeu trefil Ottmara. V 67. minutě zahrozil i Hradec, střelu Pavla Černého ale Pavlenka vyrazil.

Čtvrt hodiny před koncem přidali slávisté čtvrtou branku. Škodův oblouček přes Ottmara se odrazil od břevna a Hušbauer dorazil z čáry balon do sítě. "První poločas byl kvalitnější druhého. Závěr jsme měli odehrát mnohem líp, než jsme odehráli. Sice jsme dali branku, ale lidé, co přišli, si zasloužili, abychom hráli ještě víc dopředu," mínil Šilhavý.

Hostům nebyl souzen ani čestný gól, Trubačovu střelu vytáhl Pavlenka. "Slavia byla po celé utkání lepší a zvítězila naprosto zaslouženě. My jsme jí k tomu pomohli dvěma chybami, po kterých padl gól," řekl trenér Hradce Milan Frimmel.

24. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - FC Hradec Králové 4:0 (3:0)

Branky: 6. Frydrych, 23. Škoda z pen., 40. Mingazov, 74. Hušbauer. Rozhodčí: Jílek - Pelikán, Hájek. ŽK: Barák - Martan. Diváci: 9786.

Slavia: Pavlenka - Frydrych, Lüftner, Deli, Flo - Ngadeu - Mingazov, Hušbauer (80. Mešanovič), Barák (71. Ščuk), Zmrhal (60. Sýkora) - Škoda. Trenér: Šilhavý.

Hradec: Ottmar - Krátký, Nosek, Hůlka, Mudra - Schwarz, Jirsák - Martan, M. Černý (85. Súkenník), Malinský (65. Trubač) - P. Černý (74. Pázler). Trenéři: Frimmel a Pilný.