reklama

Slavia se kvůli odchodu Buchy do Plzně obrátila na sbor rozhodců. Požaduje miliony

Pavel Bucha Pavel Bucha autor: ČTK
Vedení klubu podle agentury Sport Invest, která mladého fotbalistu zastupuje, porušilo smlouvu.

Praha - Fotbalová Slavia si oficiálně stěžuje kvůli červencovému odchodu svého odchovance Pavla Buchy do Plzně. V úterý podala návrh na zahájení řízení ke sboru rozhodců Fotbalové asociace ČR. Pokud uspěje, bude po dvacetiletém záložníkovi požadovat odškodné, které by se mělo pohybovat v řádu milionů korun.

Bucha na začátku července vypověděl Slavii smlouvu poté, co se s klubem nedohodl na jejím prodloužení a byl přeřazen do juniorky. Vedení klubu podle agentury Sport Invest, která mladého fotbalistu zastupuje, porušilo smlouvu. Po výpovědi se stal Bucha volným hráčem a 9. července podepsal kontrakt s Plzní.

S tím ale Slavia nesouhlasí a požaduje odškodnění. Záležitost předala právníkům a v úterý začala jednat. "Slavia podala 28. srpna na FAČR návrh na zahájení rozhodčího řízení proti Pavlu Buchovi a FC Viktoria Plzeň," uvedla Slavia v dnešním prohlášení na twitteru.

Nyní bude na sboru rozhodců FAČR, aby určil, zda Buchovo ukončení smlouvy se Slavií bylo oprávněné, či nikoli. Pokud uspěje Slavia, bude moci po Buchovi požadovat odškodnění, přičemž hráčova cena se údajně pohybovala kolem 15 milionů korun.

reklama