Slavia se proti Karviné nadřela, obrat zařídil Stoch. Sešívaní už dotírají na Plzeň

Miroslav Stoch se podílel na výhře Slavie nad Karvinou dvěma góly.
Před startem 24. kola zaostávala Slavia po výprasku viktoriánů na hřišti Bohemians za vedoucím mužstvem HET ligy už jen o sedm bodů. A v předehrávce proti Karviné chtěla manko ještě více zredukovat.
Jenže stejně jako naposled doma proti Zlínu rozehráli slávisté také utkání proti Karviné špatně. Outsidera poslal do vedení už ve čtrnácté minutě Jan Kalabiška.
Za čtvrt hodiny už bylo vyrovnáno. Miroslav Stoch si zpracoval výbornou průnikovou přihrávku od Jakuba Hromady...
... a ve skórování mu nezabránili obránce Pavel Eismann ani brankář Patrik Le Giang.
Aktualizováno 13. 4. 2018 20:34
Fotbalisté Slavie zdolali Karvinou 3:2 zejména díky dvěma gólům Miroslava Stocha. Jihlava vyrovnala proti Zlínu v nastavení, také Mladá Boleslav se v Teplicích dočkala gólu na 1:1 až v závěru.

Praha - Fotbalisté pražské Slavie v předehrávce 24. ligového kola otočili nepříznivý stav a doma udolali Karvinou 3:2. Obhájce titulu se na druhém místě tabulky přiblížil na rozdíl čtyř bodů k vedoucí Plzni, která má k dobru nedělní šlágr se Spartou. Utkání Jihlavy proti Zlínu a Teplic s Mladou Boleslaví skončily shodně remízou 1:1.

Bitvu Slavie s Karvinou jsme sledovali v online reportáži.

Slávisté museli proti Karviné otáčet

Slezané dnes brzy vedli v Edenu po trefě Jana Kalabišky, ale ve 29. minutě srovnal Miroslav Stoch a stejný hráč po pauze dokonal obrat. Na 3:1 zvýšil v 78. minutě Jakub Jugas a střídající Tomáš Wágner tři minuty před koncem už jen snížil. Karviná nebodovala poprvé po osmi zápasech a zůstala blízko sestupovým příčkám.

Karviná v předchozích třech ligových zápasech se Slavií vstřelila jediný gól, ale dnes udeřila už na začátku 14. minuty. Štepanovský pronikl skrz nedůraznou domácí obranu, přihrál doleva volnému Kalabiškovi a ten prostřelil brankáře Koláře. Hostující křídelník si připsal třetí trefu v této sezoně nejvyšší soutěže.

Slavia ve čtvrtém z posledních pěti ligových utkání inkasovala jako první a doma se jí to stalo potřetí za sebou. Červenobílým se v úvodním dějství nedařilo, přesto do přestávky srovnali. Hromada vysunul kolmicí Stocha, který dloubl balon přes gólmana Le Gianga a dočkal se druhé soutěžní trefu po letním příchodu do Edenu.

Hosté se vzápětí marně dožadovali, aby rozhodčí Zelinka nařídil po Kalabiškově pádu ve vápně penaltu. Ještě do pauzy musel ze hřiště zraněný slávistický kapitán Škoda, kterého v útoku nahradil Tecl.

Pražanům se ani po přestávce moc nedařilo, i tak dokázali otočit skóre. Po necelé hodině hry napřáhl z velké dálky Stoch a povedenou ranou k tyči překonal Le Gianga.

Domácí pak soupeře nepouštěli do šancí a v 78. minutě přidali pojistku. Po Stochově rohu se míč odrazil k Jugasovi a ten propálil Le Gianga. Slávistický stoper zaznamenal svůj první gól v ligové sezoně.

Karviná přesto ještě dokázala závěr zdramatizovat. Střídající Wágner byl na trávníku pár sekund, když po přistrčení od Ramíreze po zemi prostřelil Koláře. V nastavení domácí Tecl a po něm Sobol zahodili samostatný útok, ale Slavii to už tolik mrzet nemuselo.

Mladá Boleslav získala bod v deseti

Fotbalisté Mladé Boleslavi vybojovali remízu 1:1 v Teplicích, když vyrovnali pět minut před koncem i v oslabení bez vyloučeného Aleksandera Šušnjara. Domácí poslal do vedení v 59. minutě devatenáctiletý záložník Patrik Žitný, Boleslavští ale zásluhou Nikolaje Komličenka udrželi sérii šesti soutěžních zápasů bez porážky a s 26 body si polepšili v boji o záchranu.

Teplice zahrozily v sedmé minutě, kdy centr doputoval až k Horovi, který ale z voleje branku těsně přestřelil. Pak ale byla nebezpečná hlavně Boleslav. Valentovu hlavičku skvěle zlikvidoval brankář Diviš a z následného rohu hlavičkoval do břevna Šušnjar, který ještě na podzim hrál za Teplice.

Domácí mohli jít do vedení ve 26. minutě, kdy Rezek dokonce dostal míč do branky, ale sudí gól neuznali kvůli tomu, že míč už předtím opustil hřiště. Za hosty pak měl dvě možnosti Valenta, ale nejprve z přímého kopu netrefil branku a v poslední akci první půle nedokázal hlavičkou přelobovat brankáře.

Ve druhé půli ale opět potvrdil svou střeleckou formu teplický talent Žitný. Reprezentant do 19 let byl na konci vydařeného brejku čtyři na tři a po přihrávce Rezka vstřelil svůj třetí ligový gól v posledních čtyřech zápasech. Navíc se nedávno prosadil i v reprezentačním dresu.

Boleslav ve druhé půli posílila ofenzivu o Přikryla a Mageru, ale deset minut před koncem přišla o vyloučeného Šušnjara, který dostal druhou žlutou kartu. Přesto ale ještě z jediné vážnější šance ve druhé půli dokázala srovnat. Po rohovém kopu se prosadil Rus Komličenko, jenž tak oslavil gólem návrat do sestavy po disciplinárním trestu. Boleslav v lize neprohrála s Teplicemi už tři roky a pošesté za sebou.

Ikaunieks zachránil Jihlavě remízu v nastavení

Jihlava doma hrála nerozhodně 1:1 se Zlínem, když jí bod zachránil až ve třetí minutě nastavení střídající Davis Ikaunieks. "Ševci" vedli od 63. minuty po brance Daniela Holzera. Ani jeden z týmů si příliš nepolepšil v boji o záchranu, Vysočina po skvělém vstupu do jara nevyhrála počtvrté za sebou.

Už v první minutě mohl domácí po centru Ljovina poslat do vedení hlavičkou Fulnek, ale těsně minul spojnici zlínské brány. Vukadinovič zase z přímého kopu nepřekvapil jihlavského brankáře Rakovana. V 26. minutě se dokázal uvolnit Fulnek, přihrál do šestnáctky Novému, který však na kluzkém terénu míč do prázdné brány nedorazil.

Po půlhodině hry se v jasné šanci pro změnu ocitl zlínský Holzer, ale přihrávku Vukadinoviče do sítě nasměrovat nedokázal. Před přestávkou nezměnil skóre ani domácí Popovič, jehož střelu Zlámal vyrazil na roh.

Nejblíže gólu byla Vysočina hned z kraje druhé půle, a paradoxně po střele zlínského hráče, protože Matejov při snaze odkopnout míč trefil tyčku vlastní branky. Od té doby převzal otěže zápasu do svých rukou Zlín.

Holzer sice napoprvé ještě proti Rakovanovi neuspěl, ale po hodině hry si na hranici vápna Vukadinovič pohrál se Schumecherem, odcentroval k Holzerovi, který křížnou střelou poslal hosty do vedení.

Zlín mohl přidat další branky, ale Jihlavu držel pozorný Rakovan. Čtvrt hodinu před koncem poslal trenér Svědík na hřiště Ikauniekse a ten ve druhé minutě nastavení tvrdou střelou po odrazu míče od Fulneka vyrovnal. Lotyšský reprezentant zaznamenal devátou ligovou trefu v sezoně.

24. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - MFK Karviná 3:2 (1:1)

Branky: 29. a 59. Stoch, 78. Jugas - 14. Kalabiška, 87. Wágner. Rozhodčí: Zelinka - Wilczek, Pospíšil. ŽK: Frydrych, Sobol - Ramírez. Diváci: 9623.

Slavia: Kolář - Frydrych, Jugas, Kúdela, Sobol - Souček - Stoch, Hromada (90. Sýkora), Hušbauer (79. Danny), Bořil - Škoda (44. Tecl). Trenér: Trpišovský.

Karviná: Le Giang - Čolič, Dreksa, Hošek, Eismann - Šisler (86. Wágner) - Štepanovský, Weber (71. Ramírez), Budínský, Kalabiška (82. Moravec) - Panák. Trenér: Mucha.

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 1:1 (0:0)

Branky: 59. Žitný - 86. Komličenko. Rozhodčí: Julínek - Antoníček, Podaný. ŽK: Žitný, Hora, Jeřábek - Šušnjar. ČK: 81. Šušnjar. Diváci: 3421.

Teplice: Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob - Kučera, Soungole - Hora, Žitný, Rezek (88. Červenka) - Vaněček. Trenér: Šmejkal.

M. Boleslav: Poláček - Pauschek, Takács, Šušnjar, Křapka - Jánoš, Hubínek (46. Přikryl) - Ladra, Valenta (77. Kateřiňák), Mareš (61. Magera) - Komličenko. Trenér: Weber.

Vysočina Jihlava - Fastav Zlín 1:1 (0:0)

Branky: 90.+3 Ikaunieks - 63. Holzer. Rozhodčí: Marek - Pelikán, Mokrusch. ŽK: Vaculík - Hronek, Jiráček, Bačo. Diváci: 2659.

Jihlava: Rakovan - Vaculík, Tlustý, Štěpánek, Schumacher - Ljovin - Nový (78. Keresteš), Urblík (75. Ikaunieks), Dvořák, Popovič (54. Klíma) - Fulnek. Trenér: Svědík.

Zlín: Zlámal - Matejov, Bačo, Gajič, Bartošák - Jiráček, Traoré - Vukadinovič (90.+1 Železník), Hronek (53. Mehanovič), Holzer - Ekpai (90. Hnaníček). Trenér: Petržela.