Za půl hodiny hotovo. Slavia díky raketovému startu rozstřílela Teplice pěti góly

Gólovou radost si slávisté v zápase proti Teplicím užili celkem pětkrát.
Slavia chtěla na domácím trávníku odčinit klopýtnutí z minulého týdne proti Pardubicím a naladit se před prvním soubojem o Ligu mistrů proti Midtjyllandu. A začala aktivně, Daniel Trubač takto stínoval Petra Ševčíka.
Nerozhodné skóre vydrželo jen chviličku...
... a v druhé minutě už se slávisté radovali.
První branku vstřelil tečovanou ranou Peter Olayinka (na snímku v souboji s teplickým Jevgenijem Nazarovem).
Aktualizováno 18. 9. 2020 23:25
Fotbalisté pražské Slavie rozdrtili v předehrávce 4. kola první ligy oslabené Teplice 5:1 a částečně odčinili minulou remízu 1:1 s Pardubicemi. Vršovický obhájce titulu poskočil do čela neúplné tabulky před Spartu, která má ale zápas k dobru.

Červenobílí rozhodli o vysoké výhře už do pauzy. Ve druhé minutě otevřel skóre Peter Olayinka, ve 13. minutě zvýšil Nicolae Stanciu a v 26. minutě přidal třetí gól Petar Musa. To už hosté hráli bez vyloučeného Davida Heidenreicha, který dostal ve 20. minutě diskutabilní červenou kartu. Po přestávce se za domácí prosadili ještě Tomáš Holeš a Ladislav Takács, za Teplice snížil z penalty Jakub Mareš. Slávisté se vítězně naladili na úterní úvodní duel 4. předkola Ligy mistrů s Midtjyllandem. Utkání jsme sledovali v online přenosu.

"Možná koncentrace na zápas a výkon byla lepší kvůli tomu, že se nám to minule nepovedlo. Cítili jsme, že se potřebujeme vrátit do kolejí, jak jsme vypadali před reprezentační pauzou. V úterý s Midtjyllandem to bude úplně jiný zápas, s jiným soupeřem, s jinými emocemi a tíhou okamžiku," řekl při online tiskové konferenci slávistický kouč Jindřich Trpišovský.

V Edenu se sešla dosud nejvyšší návštěva na české lize od vypuknutí koronavirové pandemie, dorazilo 10.185 fanoušků. Od září po zmírnění diváckých opatření mohou být stadiony zaplněny více než z poloviny, pokud bude dodrženo rozdělení do sektorů po maximálně 1000 osobách.

Ve slávistické sestavě chyběl zraněný stoper Hovorka, kterého nahradil Zima, v útoku pak tentokrát dostal přednost Musa. Tepličtí nasadili čerstvou posilu Vukadinoviče, jenž v minulosti hrával v Edenu, naopak pro porušení interních pravidel scházel Kučera. Záložník Severočechů se ve čtvrtek zúčastnil rapového koncertu, a přestože měl povinný koronavirový test před zápasem negativní, hosté ho nenasadili.

"Komunikovali jsme se Slavií. Chceme, aby uspěla v Lize mistrů. Pokud dělá vše pro to, aby se u ní covid nevyskytl, tak jsme šli touto cestou, aby se nestalo něco, co může ohrozit úterní zápas. Je trestuhodné, že tak zkušený hráč jako Kučera udělá tohle," řekl teplický trenér Stanislav Hejkal.

Severočeši se od začátku sympaticky snažili hrát s favoritem otevřenou partii, ale hned v úvodu inkasovali. Za polovinou druhé minuty po Provodově přihrávce vystřelil Olayinka a bránící Heidenreich tečoval míč za Grigara. Domácí záložník dal první gól po zranění a od října.

Na druhé straně po průniku upadl ve vápně hostující Trubač, následně i Řezníček, ale sudí Marek penaltu pro Teplice neodpískal. Ve 13. minutě Pražané zvýšili. Coufal nabil před vápno Stanciuovi a Grigar, který měl zakrytý výhled, inkasoval podruhé.

Tepličtí prožívali hororový úvod. Po 14 minutách musela ze hry kvůli zranění hned dvojice hráčů Nazarov a Řezníček, ve 20. minutě pak Heidenreich nevěřícně kroutil hlavou, když mu sudí Marek za zákrok na unikajícího Musu přísně udělil červenou kartu. Domácí přesilovku využili hned za šest minut. Hostující Mareček poslal naslepo na Grigara špatnou malou domů a Musa se do prázdné branky nemýlil.

"Samozřejmě zápas se pro nás vyvíjel dobře. Dali jsme hned z první střely gól, pak se nám podařilo přidat další branky a soupeř navíc dostal brzy červenou kartu. Okolnosti nám v tom zápase šly na ruku," uvedl Trpišovský.

"Utkání se nám začalo hroutit jak domeček z karet už dopoledne, vypadl Kučera. Na začátku se zranili Řezníček, Nazarov, bez čtyř hráčů základu v deseti na Slavii je to složité," konstatoval Hejkal.

Zápas byl prakticky rozhodnutý. Sedm minut po pauze napřáhl za vápnem Holeš a povedenou ranou přidal čtvrtý gól. "Gól mě těší. Trenéři mi neustále říkají, ať střílím z dálky. Tak jsem rád, že to vyšlo," konstatoval Holeš.

Po hodině hry se nečekaně dočkali branky i oslabení hosté. Coufal ve vápně fauloval Trubače a Mareš penaltu s přehledem proměnil. V 68. minutě se znovu prosadili domácí. Olayinka podle rozhodčích ještě udržel míč na hřišti a po jeho centru se hlavou prosadil Takács. Slávisté porazili Teplice poosmé za sebou a v lize neprohráli už 16 utkání.

4. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - FK Teplice 5:1 (3:0)

Branky: 2. Olayinka, 13. Stanciu, 26. Musa, 52. Holeš, 68. Takács - 63. Mareš z pen. Rozhodčí: Marek - Horák, Batík - Adámková (video). ŽK: Coufal, Kuchta (oba Slavia). ČK: 20. Heidenreich (Teplice). Diváci: 10.185 (omezený počet).

Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Zima, Bořil (55. Karafiát) - Holeš (77. Tecl) - Provod, Stanciu (55. Lingr), Ševčík (55. Takács), Olayinka - Musa (71. Kuchta). Trenér: Trpišovský.

Teplice: Grigar - Nazarov (14. Kodeš), Heidenreich, Vondrášek - Černý, Mareček, Trubač (72. Knapík), Žitný (82. Ljevakovič), Vukadinovič - Řezníček (15. Mareš), Moulis (83. Hyčka). Trenér: Hejkal.