Slavia v generálce na jaro rozstřílela třetiligový Vyšehrad 7:0

Aktualizováno 14. 2. 2017 19:08
Slavia v generálce na jarní část sezony rozstřílela Vyšehrad 7:0. Pražané zakončili zimní přípravu s bilancí pěti výher, dvou remíz a jedné porážky. Do ligového jara vstoupí sobotu domácím duelem s Jihlavou.
Antonín Barák, fotbalista pražské Slavie
Antonín Barák, fotbalista pražské Slavie | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Slavie si v generálce na sobotní vstup do jarní části sezony s chutí zastříleli a pátý celek třetí ligy Vyšehrad deklasovali 7:0. V Edenu se za druhý tým nejvyšší soutěže dvakrát trefili zimní posila Stanislav Tecl s Nizozemcem Mickem van Burenem, po jednom gólu přidali Muris Mešanovič, další novic Jan Sýkora a Antonín Barák.

Trenér Slavie Jaroslav Šilhavý nemohl do generálky proti jinému pražskému klubu kvůli drobným zraněním nasadit Mingazova se Šventem. Nehrál ani Ngadeu, který po vítězství na africkém šampionátu s Kamerunem zatím trénuje individuálně.

Červenobílí od začátku jasně dominovali a hned ve druhé minutě otevřel skóre křížnou střelou Bosňan Mešanovič. Jinak se ale slávisté v první půli trápili v koncovce a dobře chytajícímu brankáři Winterovi dal do přestávky gól už jen další křížnou ranou Sýkora.

V poločase Šilhavý prostřídal sedm hráčů a jeden z noviců na trávníku Tecl přidal v 50. a 58. minutě další dva góly. Šlo o jeho premiérové trefy v červenobílém dresu. Hosté se v obraně zcela sesypali a za další minutu po samostatné akci zvýšil Nizozemec Van Buren už na 5:0.

Poté domácí dvakrát nastřelili tyč a šestou branku přidal až v 73. minutě hlavičkující Barák. Skóre uzavřel v 89. minutě svou druhou trefou do prázdné branky Van Buren.

"Chtěli jsme tenhle zápas s tímto soupeřem na vlastním hřišti. Ty těžké zápasy jsme odehráli na soustředění ve Španělsku, teď už jsme nepotřebovali takového soupeře. Chtěli jsme si osahat trávník a aby se případně nic nestalo. Splnilo to účel," řekl novinářům Šilhavý.

Slavia zakončila zimní přípravu s bilancí pěti výher, dvou remíz a jedné porážky. Do ligového jara vstoupí sobotu domácím duelem s Jihlavou. "Věřím, že jsme připraveni, až ostré zápasy nás samozřejmě prověří, jak dalece. Ale věřím, že jsme přivedli kvalitní hráče, tým zůstal pohromadě a zkvalitnilo se to. Minimálně konkurence vzrostla, takže věřím, že to bude jen k dobrému," uvedl Šilhavý.

Přípravné fotbalové utkání:

Slavia Praha - Slavoj Vyšehrad 7:0 (2:0)

Branky: 50. a 58. Tecl, 59. a 89. Van Buren, 2. Mešanovič, 41. Sýkora, 73. Barák.

Sestava Slavie:

I. poločas: Pavlenka - Frydrych, Lüftner, Deli, Flo - Sýkora, Hušbauer, Ščuk, Zmrhal - Mešanovič, Škoda.

II. poločas: Pavlenka - Bořil, Bílek, Lüftner (60. Žežulka), Flo (60. Mareš) - Alvir, Souček, Barák, Zmrhal (60. Čermák) - Tecl, Van Buren. Trenér: Šilhavý.