Slavia začala ligu kanonádou v Budějovicích. Tecl nasázel hattrick, Hovorka je zpět

Aktualizováno 23. 8. 2020 21:14
Obhájci titulu fotbalisté Slavie vstoupili do nového ligového ročníku drtivou výhrou 6:0 v Českých Budějovicích. Pražané vedli už v páté minutě 2:0 a v obou poločasech si připsali shodně tři góly. Hattrick dal Stanislav Tecl, další branky vstřelili Jan Bořil, Lukáš Masopust a střídající Tomáš Holeš.
Stanislav Tecl (vpravo) a Nicolae Stanciu se radují z gólu Slavie v Českých Budějovicích. | Foto: ČTK

Červenobílí zaznamenali nejvyšší ligovou výhru od února 2017, kdy zvítězili v Příbrami 8:1. Utkání jsme sledovali v on-line přenosu.

"Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas. Je to první utkání sezony, navíc těžký soupeř venku. Jsem rád, že se nám začátek sezony povedl, lepší to být nemohlo," řekl v pozápasovém rozhovoru trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Oba týmy měly před startem sezony v týmu nejmenovanou osobu nakaženou koronavirem, kontrolní testy ale byly negativní a zápase se tak po zmírnění karanténních opatření mohl odehrát.

Slavia prakticky rozhodla o osudu utkání v úvodních pěti minutách. Pražané udeřili hned z první akce, když si na dlouhý pas naběhl Tecl a už po 45 sekundách otevřel skóre.

"Myslím, že takhle rychlý gól jsem určitě ještě nedal. Ani si nepamatuji, že bych někdy hrál v týmu, který by takhle vstřelil gól už v první minutě," podotkl Tecl.

O čtyři minuty později hosté zvýšili. Po rohovém kopu přizvedl míč Tecl a Bořil jej pohodlně dorazil do sítě. Střelu domácího Jánošíka na druhé straně vyrazil Kolář a v 26. minutě favorit udeřil potřetí. Dlouhý míč si zpracoval Tecl a pomocí drobné Čavošovy teče překonal Drobného.

Jihočeši nehráli bázlivě, ale dělali individuální chyby. I když se dostávali do šancí a snažili se soupeře aktivně napadat, na obhájce titulu nestačili.

"První tři góly byly po hrubých individuálních chybách. Říkali jsme se si, že náš výkon musí být zodpovědný a organizovaný, ale to tam chybělo. Ten vstup byl z naší strany katastrofální," řekl českobudějovický trenér David Horejš.

O přestávce zkusil svůj tým oživit, když vystřídal oba krajní záložníky. Ale ani změny domácím nepomohly, protože Slavia přidávala góly i po přestávce.

V 58. minutě dorazil po Drobného prvním zákroku do sítě míč Masopust a v 64. minutě se aktivní Tecl dočkal hattricku, když se prosadil hlavou po Ševčíkově přihrávce. Slávistický útočník dal tři góly v jednom ligovém duelu podruhé v kariéře.

"Hattrick je samozřejmě krásná věc a snad každý musí snít o tom, že si dá hattrick ve Slavii. Jsem za to opravdu rád, hlavně kvůli té minulé sezoně, kdy jsem šance pálil," uvedl Tecl.

Později se dokonce připravoval na svou rekordní čtvrtou branku v utkání, penaltu ale nakonec nezahrával, protože sudí Zelinka pokutový kop po konzultaci s videorozhodčím odvolal. Míč podle záběrů zasáhl Kladrubského rameno a nikoliv ruku. Slavia se i tak šestého gólu dočkala, když v závěru po Olayinkově střele skóroval střídající Holeš.

Jihočeši začali sezonu domácí porážkou stejně jako v minulém ročníku, kdy coby nováček podlehli Opavě. "Další zápasy musíme hrát jinak. Kluci si musí uvědomit, že to co nás v minulé sezoně zdobilo, je pryč. Teď je tu sezona nová," řekl Horejš.

1. kolo první fotbalové ligy:

Dynamo České Budějovice - Slavia Praha 0:6 (0:3)

Branky: 1., 26. a 64. Tecl, 5. Bořil, 58. Masopust, 86. Holeš. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Hájek - Marek (video). ŽK: Šulc - Tecl, Masopust. Diváci: 1450 (limit 5102 osob na stadionu).

Č. Budějovice: Drobný - Čolič, Králik, Havel, Skovajsa (30. Kladrubský) - Jánošík (46. Brandner), Čavoš (70. Valenta), Šulc, Javorek, Mršič (46. Mészáros) - Matějka (70. Bassey). Trenér: Horejš.

Slavia: Kolář - Coufal, Hovorka, Zima (77. Kúdela), Bořil - Masopust (77. Musa), Stanciu (77. Holeš), Traoré, Ševčík (82. Lingr), Provod (77. Olayinka) - Tecl. Trenér: Trpišovský.