Střídající Mešanovič zachránil Slavii bod proti Zlínu v závěru nastavení

8. 8. 2016 19:58
Pražská Slavia nezvládla na sto procent vstup do letošního ročníku nejvyšší fotbalové ligy. Sešívaní totiž v dohrávce 2. kola doma pouze remizovali se Zlínem 2:2 a za bod mohli být Pražané po vývoji zápasu rádi.
Tato branka Lukáše Holíka dlouho určovala vítěze zápasu.
Tato branka Lukáše Holíka dlouho určovala vítěze zápasu. | Foto: ČTK

Praha - Pražská Slavia remizovala ve svém prvním zápase letošního ročníku nejvyšší fotbalové ligy. Sešívaní zachránili bod v dohrávce 2. kola na domácí půdě se Zlínem v závěru nastaveného času, kdy srovnal na konečných 2:2 Muris Mešanovič.

Slavia nastoupila čtyři dny po postupu přes Rio Ave do 4. předkola Evropské ligy a navíc se před zápasem rozloučila s Latkou a Pitákem, kteří po minulé sezoně skončili v A-týmu. Natěšenou atmosféru ale v Edenu brzy vystřídalo rozladění. Pražané totiž vstoupili do utkání laxně a hosté je už v osmnácté minutě ztrestali.

Bývalý hráč domácích Vukadinovič se u postranní čáry vyhnul Deliho skluzu a dostal se do brejku. Následně přihrál do vápna a Poznar z pozice kolem penalty otevřel skóre. Pavlenka si na míč sáhl, ale v cestě do sítě mu nezabránil. Zlín skóroval na půdě Slavie po dlouhých 476 minutách.

Domácí až poté zahrozili. Deliho hlavičku ale vyrazil brankář Dostál a Van Kessel pálil ve 24. minutě po individuální akci nad. Po půlhodině "Ševci" šokovali domácí příznivce ještě víc. Po chybě červenobílých se před Holíkem otevřel prostor a hostující záložník povedenou ranou zpoza vápna s pomocí tyče zvýšil. Asistenci si opět připsal Vukadinovič.

Domácí kouč Uhrin stáhl ještě do přestávky ze hry Mihalíka a nasadil útočníka Mešanoviče. Po přestávce přišel na trávník i navrátilec Švento, který si zahrál ligový zápas v červenobílém dresu poprvé od května 2009.

Pražané přidali a v 67. minutě šel Škoda sám na branku. Jenže trefil jen gólmana a navázal na střelecké trápení proti Riu Ave. Domácí snížili až v 71. minutě, kdy Mešanovič zpracoval ve vápně míč pro Van Kessela a ten s pomocí tyče skóroval. Dočkal se premiérové trefy v české lize.

Ve zlínském dresu v závěru nastoupil i bývalý hráč Pražanů Hubáček a vedle vřelého přijetí od diváků se málem dočkal i branky, Pavlenka však jeho ránu z dálky vyrazil. V nastavení Slavia mohutně tlačila. Mešanovič nejprve trefil jen břevno, ale na konci čtvrté minuty už zblízka srovnal.

2. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Fastav Zlín 2:2 (0:2)

Branky: 71. Van Kessel, 90.+5 Mešanovič - 18. Poznar, 30. Holík. Rozhodčí: Houdek - Wilczek, Pospíšil. ŽK: Živulič, Štípek, Matejov, Dostál, Holík (všichni Zlín). Diváci: 7702.

Slavia: Pavlenka - Mikula (46. Švento), Bílek, Deli, Bořil - Souček - Mihalík (36. Mešanovič), Hušbauer, Kenija (79. Zmrhal), Van Kessel - Škoda. Trenér: Uhrin ml.

Zlín: Dostál - Pazdera, Jugas, Hájek, Matejov (80. Hubáček) - Hnaníček, Živulič - Vukadinovič (59. Kopečný), Holík, Štípek (74. Janíček) - Poznar. Trenér: Páník.