Slavii stačil jediný gól, o výhře nad Boleslaví rozhodl hned v úvodu Olayinka

8. 11. 2020 18:08
Fotbalisté pražské Slavie tři dny po výhře v Evropské lize nad Nice udolali v 7. kole první ligy Mladou Boleslav 1:0. Zápas rozhodl už v sedmé minutě po úniku Peter Olayinka.
Radost Petera Olayinky
Radost Petera Olayinky | Foto: Reuters

Úřadující mistr porazil Boleslav v nejvyšší soutěži podeváté za sebou a v lize neprohrál už 19 utkání. Hosté naopak poprvé po třech kolech nebodovali a v neúplné tabulce se dělí o 14. místo s Opavou.

Zatímco Mladoboleslavští nastoupili kvůli přerušení ligy k prvnímu soutěžnímu utkání po měsíci, Slavia měla výhodu, že během pauzy odehrála tři duely skupiny Evropské ligy.

Červenobílí ve čtvrtek porazili doma Nice 3:2 a jejich trenér Trpišovský nasadil skoro stejnou sestavu až na navrátilce Stanciua, který před třemi dny scházel kvůli narození dcery. Pražanům stále chybělo několik hráčů s koronavirem.

Slávisté v úvodu potvrzovali, že jsou rozehranější. V páté minutě si na kolmici naběhl Kuchta, který proti Nice dvakrát skóroval, ale brankáře Mikulce nepřekonal. Za dvě minuty už domácí vedli. Holeš vysunul Olayinku a ten brejk s přehledem zakončil k tyči. Nigerijský křídelník navázal na vítěznou trefu z nedávného duelu Evropské ligy s Leverkusenem (1:0).

Pražané dál diktovali tempo. Mladík Sima trefil z úhlu Mikulce, Olayinka v dalším úniku vypálil vedle a ve 33. minutě hostující brankář vytáhl Stanciuovu přízemní střelu.

Na konci poločase domácí přišli o zraněného stopera Hovorku, který se zranil se spoluhráčem a přepustil místo Takácsovi. Vzápětí musel být ošetřován i další střední obránce Zima, po ošetření ale pokračoval.

Mladoboleslavský kouč Weber poslal do druhého dějství střídající Douděru s Ikaunieksem a hosté přidali. První velkou šanci měl ale Kuchta, který ve 49. minutě zblízka trefil Mikulce.

Hosté vyrovnali hru a v 66. minutě mohl srovnat Škoda, jemuž na poslední chvíli zblokoval střelu z hranice penalty Ševčík. Domácím pak pomohlo dvojí střídání a příchod Traorého s Lingrem. V 74. minutě Oscarovu přihrávku z úhlu před prázdnou branku odvrátil Tatajev a následně hlavičkoval mimo Lingr. Pražané už těsný náskok udrželi a Boleslav porazili výsledkem 1:0 potřetí za sebou.

7. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 1:0 (1:0)

Branka: 7. Olayinka. Rozhodčí: Rejžek - Paták, Kotík - Orel (video). ŽK: Oscar, Sima, Lingr (všichni Slavia). Bez diváků.

Slavia: Kolář - Masopust (90. Musa), Hovorka (41. Takács), Zima, Oscar - Ševčík, Holeš - Sima, Stanciu (71. Traoré), Olayinka - Kuchta (71. Lingr). Trenér: Trpišovský.

M. Boleslav: Mikulec - Zahustel, Jakub Klíma (46. Douděra), Tatajev, Křapka, Mazáň - Fulnek (46. Ikaunieks), Túlio (85. L. Mašek), Budínský, Janošek (72. D. Mašek) - Škoda (72. Drchal). Trenér: Weber.