Slavii úvodní gól Zlína nezlomil, Stoch se na Čechy naladil dvěma góly

11. 11. 2018 18:49
Fotbalisté Slavie v 15. kole první ligy doma po obratu porazili Zlín 3:1 a v čele tabulky si vytvořili dvoubodový náskok na druhou Plzeň. "Ševce" v Edenu poslal do vedení v 17. minutě Pavel Vyhnal, ale ještě do pauzy otočili skóre Michal Frydrych a Miroslav Stoch z přímého kopu. Slovenský záložník přidal další gól na začátku druhé půle z penalty. Zlín nebodoval po třech kolech a je na šestém místě.
Miroslav Stoch se na vítězství nad Zlínem podílel dvěma trefami
Miroslav Stoch se na vítězství nad Zlínem podílel dvěma trefami | Foto: Milan Kammermayer

"Po dlouhé době jsem maximálně spokojený, protože jsme v tom rychlém sledu čtvrtek - neděle utkání s velice kvalitním týmem a pro nás dlouhodobě těžkým soupeřem zvládli jak výsledkově za tři body, tak i výborně herně," řekl trenér Slavie Jindřich Trpišovský na tiskové konferenci.

Slávisté v úvodu sevřeli hosty na jejich polovině, ale několik slibných akcí nedotáhli. Zlínský tým naopak v 17. minutě proměnil hned první šanci. Bartošák z levé strany nacentroval do šestnáctky a Vyhnal ve skluzu překonal brankáře Kováře, který zastoupil zraněnou jedničku Koláře. Bývalý útočník Slavie Vyhnal v lize skóroval podruhé za sebou.

"Jsem rád, že jsem aspoň dal gól, ale není potřeba to nějak slavit. Říkal jsem si, že kdybych se náhodou trefil, tak to slavit nebudu, protože jsem tady byl dlouho a vyrůstal jsem tady," přiblížil Vyhnal.

Stoch ještě po rychlé akci zamířil vedle, ale ve 22. minutě už Pražané vyrovnali. Olayinka z rohu hlavičkoval do břevna a dorážející Frydrych z blízka stehnem dotlačil míč do branky. Regulérnost gólu potvrdil i videorozhodčí.

V závěru první půle byl domácí kapitán Hušbauer faulován Hnaníčkem těsně před pokutovým územím a Stoch z přímého kopu zatočil míč přes zeď k tyči. "Musím se přiznat, že jsem to nekopnul ideálně, protože kdyby nebyl ve zdi Frýdo (Frydrych) a neudělal tam práci, nebyla by tam díra a asi bych trefil nějakého hráče. Takže bych řekl, že 50 procent podíl na tom gólu má Frýdo," uvedl Stoch.

Ani druhé dějství nezačalo pro hosty dobře. Matejov si v šestnáctce nešťastně zpravoval míč rukou a nařízenou penaltu ve 47. minutě proměnil Stoch. Slovenský reprezentant už v této ligové sezoně zaznamenal devět gólů a je druhý v tabulce střelců za Nikolajem Komličenkem z Mladé Boleslavi (12).

"My jsme dostali zbytečné tři góly, hlavně druhý z trestného kopu, který šel skrz teď. Ten třetí z penalty byl také zbytečný. Pak je těžké něco otáčet," konstatovala kouč Zlína Michal Bílek.

Zlínští si pak málem vstřelili vlastní gól, když Bartošák tečoval Stochův centr do tyčky. Hosté se mohli vrátit do hry, ale Beauguel ani Hronek své příležitosti neproměnili.

"Myslím, že i my jsme tam měli dost pro soupeře nepříjemných střeleckých příležitostí. Bylo tam poměrně dost závarů. Snažili jsme se hrát až do konce, ale nemáme nic," prohlásil Bílek.

Čtvrtý gól vršovického mužstva nepřidal Olayinka, který v obrovské šanci selhal a poslal míč vedle. "Neproměnili jsme v tom utkání spoustu vyložených, jasných šancí. Už mohl být daleko dřív klid," podotkl Trpišovský.

Slavia doma v lize naplno bodovala popáté za sebou a Zlín porazila teprve ve druhém z posledních pěti vzájemných duelů v nejvyšší soutěži.

15. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Fastav Zlín 3:1 (2:1)

Branky: 45.+1 a 47. z pen. Stoch, 22. Frydrych - 17. Vyhnal. Rozhodčí: Hrubeš - Blažej, Dresler. ŽK: Olayinka, Bořil - Matejov, Hnaníček, Bartošák. Diváci: 10.107.

Sestavy:

Slavia: Kovář - Frydrych, Ngadeu, Deli, Bořil - Souček - Stoch, Hušbauer, Baluta (58. Sýkora), Zmrhal (74. Škoda) - Olayinka (88. Matoušek). Trenér: Trpišovský.

Zlín: Dostál - Bačo, Hnaníček, Gajič - Matejov, Podio (76. Balič), Libor Holík, Jiráček, Bartošák (86. Masař) - Beauguel, Vyhnal (69. Hronek). Trenér: Bílek.