reklama

Video: Slávističtí chuligáni pálí pyro mezi olomoucké fanoušky, padnou tvrdé tresty

Slávističtí chuligáni stříleli do sektoru olomouckých fanoušků světlice Youtube.com
Fotbalová Slavia spolupracuje s policií na identifikaci chuligánů, kteří v závěru utkání 3. kola s Olomoucí naházeli do sektoru pro fanoušky hostů pyrotechniku.

Podle šéfa červenobílých Jaroslava Tvrdíka klub svolal mimořádné zasedání představenstva a přijme opatření, aby se něco podobného už nikdy nestalo.

Slávisté měli kvůli disciplinárnímu trestu ze závěru minulé sezony na první domácí zápas ročníku uzavřenou severní tribunu a "kotel" fanoušků se přesunul za opačnou branku. Přestože klub byl navíc v podmínce, několik chuligánů přibližně v 81. minutě zapálilo zakázanou pyrotechniku a část z ní naházelo do sektoru pro příznivce Sigmy.

"Chování fanoušků Slavie v utkání proti Olomouci bylo naprosto neakceptovatelné. Použití pyrotechniky vedoucí k přerušení utkání je samo o sobě jedním z nejzávažnějších přečinů, natož potom ve spojení s vhazováním pyrotechniky dokonce do ostatních sektorů v hledišti. Zakázat vstup takových fanoušků na stadiony musí být společným zájmem všech včetně klubu a věříme, že Slavia zvládne se s tím vypořádat," uvedl v tiskovém prohlášení předseda disciplinárky Richard Baček.

"Na druhou stranu je ale třeba brát s plnou vážností okolnosti a skutečnosti, které se na stadionu staly. Slavia měla z minulé sezony kromě uzavřené tribuny Sever také podmínku právě za použití pyrotechniky. Komise proto v dnes zahájeném řízení bude zvažovat i ty nejtvrdší tresty v rámci disciplinárního řádu včetně i toho nejzazšího, který se dotkne všech příznivců Slavie, a to uzavření celého stadionu," dodal Baček.

Rozhodčí Zbyněk Proske musel utkání, které Slavia vyhrála 1:0, na chvíli přerušit. Zbytek stadionu počastoval chuligány pokřikem "hovada", jejich chování zkritizoval Tvrdík i domácí hráči, kteří se nezúčastnili tradiční děkovačky a stáli při ní na velkém vápně.

"Nikdy bych nevěřil, že něco podobného je na Slavii možné. Klub spolupracuje s Policií ČR na identifikaci a dopadení pachatelů této trestné činnosti. Další opatření dnes přijme mimořádné představenstvo klubu," uvedl Tvrdík na sociální síti twitter.

Hned po zápase předseda představenstva uvedl, že počítá s dalším disciplinárním trestem pro klub. Jelikož byli červenobílí v podmínce, je Tvrdíkovi jasné, že budou mít na další zápas v Edenu opět uzavřenou severní tribunu. Za světlice do sektoru hostů podle něj hrozí i možnost, že budou muset hrát před prázdným hledištěm. Disciplinárka se k incidentu v Edenu vyjádří během odpoledne.

Slávisté už měli uzavřenou severní tribunu v závěru minulé sezony při nadstavbovém utkání s Jabloncem, v předchozím domácím duelu s Plzní byl trest odložen a v závěrečném zápase se Spartou pak přeměněn na podmínku. Proti rivalovi se však fanoušci opět provinili, mimo jiné i rasistickým chování vůči hostujícímu Guéloru Kangovi. Problémy s "kotlem" měla Slavia i v pohárech a při utkání Evropské ligy s Chelsea musela rovněž zavřít severní tribunu.

reklama