Slovácko překvapivě remizovalo s anglickým West Hamem 2:2

Marek Janoš Marek Janoš
19. 7. 2016 20:49
Fotbalisté Slovácka remizovaio v rakouském Rohrbachu s West Hamem 2:2. Přátelský zápas vedl dlouho sedmý tým uplynulého ročníku Premier League. Na konci prvního poločasu se prosadil Noble, po přestávce skóroval Fletcher. Jenže pět minut před koncem se dvakrát trefil Civič.
Mark Noble z West Hamu (v bílém) bojuje o míč se záložníkem Slovácka Markem Havlíkem. | Foto: Reuters

Rohrbach - Fotbalisté Slovácka dosáhli v přípravě na novou ligovou sezonu nečekaného úspěchu proti anglickému klubu West Ham United. I když v rakouském Rohrbachu prohrávali už o dvě branky, vydřeli proti celku Premier League sympatickou remízu 2:2.

První branku londýnského klubu vstřelil po půlhodině hry záložník Mark Noble, když se prosadil ze střední vzdálenosti povedenou střelou na vzdálenější tyč.

V prvním poločase hrálo Slovácko s "Kladiváři" překvapivě vyrovnanou partii. West Ham šel do zápasu z plné přípravy, ráno absolvoval fyzicky náročný trénink. O dvě branky odskočili Angličané po hlavičce Ashleyho Fletchera.

"O Slovácku jsem nikdy předtím neslyšel, ale trenér nás upozorňoval, že si v české lize vedou docela dobře," vracel se k soupeři střelec druhé branky West Hamu Fletcher. Jeho tým kráčel za pohodlným vítězstvím, ale nakonec se oba celky rozešly smírně.

O remíze rozhodl dvěma brankami bosenský záložník ve službách Slovácka Eldar Civič. Nejdříve se prosadil po rohu, následně pohotovou ranou vymetl "šibenici" Adrianovy brány.

"To byly střely, které brankář chytat nemohl," usmíval se dvacetiletý rychlonohý fotbalista. Překvapilo jej, že se Slovácku podařilo hrát s celkem z Premier League vyrovnaně.

West Ham měl ve druhém poločase sice více ze hry, ale nedokázal tlak přetavit ve vážnější šance. Za český tým tak naopak hrozili Ťok a Koro Koné, ale oba jen trefili brankovou konstrukci.