Slovácko si stěžuje na rozhodčího Houdka: Hrubě ovlivnil utkání, říká ředitel klubu

Marek Janoš Marek Janoš
20. 2. 2017 16:44
Fotbalové Slovácko podalo oficiální protest proti výkonu rozhodčího Jiřího Houdka kvůli dvěma momentům v zápase s Jabloncem. V moravském klubu nejsou spokojení s posouzením dvou momentů ve druhém poločase. V prvním případě mělo Slovácko kopat penaltu, ve druhém rozhodčí Houdek nesprávně vytáhl červenou kartu za zákrok záložníka Daníčka, jsou přesvědčení zástupci Slovácka.
Rozhodčí Michal Paták a fotbalista Slovácka Jaroslav Diviš
Rozhodčí Michal Paták a fotbalista Slovácka Jaroslav Diviš | Foto: ČTK

Uherské Hradiště - Rozhodčí Jiří Houdek dvakrát hrubě chyboval v zápase Slovácka s Jabloncem, myslí si zástupci domácího klubu. Proti výkonu devětadvacetiletého sudího v sobotním utkání první ligy podali oficiální protest.

Slovácko protestuje u komise rozhodčích kvůli situacím ve 47. a 72. minutě. Nejdříve po ruce Jakuba Považance ve vápně neodpískal penaltu pro domácí tým. Později po dalším sporném momentu viděl domácí hráč Vlastimil Daníček červenou kartu za zákrok na Martina Pospíšila.

"Byli jsme nuceni podat protest oficiálně, protože o situacích se nehovoří. Bereme to jako povinnost vůči našim fanouškům," řekl ředitel klubu Petr Pojezný. Nesouhlasil s výroky rozhodčího ani v jednom z uvedených případů. "Jenom jsme se utvrdili v tom, co jsme viděli už během utkání," komentoval pro klubový web.

Podle vyjádření klubu mělo Slovácko kopat penaltu po ruce. "Považanec zcela evidentně a úmyslně zahrál rukou v pokutovém území," je přesvědčený Pojezný.

Rozlícený byl po zápase i trenér Stanislav Levý, kterého za emotivní protesty po červené kartě pro Daníčka vykázal Houdek na tribunu. "Pokud bych řekl, co si myslím, asi bych nemohl dál ani trénovat," řekl po zápase trenér Slovácka.

Nevinný se cítí i záložník, který musel předčasně opustit hřiště a svému týmu bude v příštím zápase chybět. "Chtěl jsem Pospecovi vypíchnout míč. Šel jsem stoprocentně na balón, vůbec ne po nohou. Možná jsem byl v souboji trošku později, ale rozhodně to nebylo na červenou," stál si za svým Daníček. "Kdyby se objevila stejná situace znovu, šel bych do ní úplně stejně," dodal.

Zápas nakonec skončil bez branek. Proti deseti se ale Jablonec ujal iniciativy a dostal se do tří nebezpečných příležitostí. "Do sedmdesáté minuty jsme měli utkání pod kontrolou a zasloužili jsme si vyhrát. Po červené kartě pro nás byla situace těžší. Určité situace nám nedovolily, abychom si vzali tři body," uzavřel diplomaticky trenér Levý.

Rozhodčí Houdek v letošní sezoně odpískal jako hlavní osm zápasů. Zápas Slovácka řídil v rámci devátého kola, Moravané tehdy zvítězili nad Středočechy 1:0. Utkání Jablonce řídil letos vůbec poprvé. Za osm utkání udělil 29 žlutých karet a jednu červenou.