reklama

Slovácko zchladilo West Ham. Soupeř byl překvapivě kvalitní, zní ze slavného klubu

Slavný West Ham uhrál se Slováckem jen remízu. Slavný West Ham uhrál se Slováckem jen remízu. autor: Reuters
Letní přípravu českých klubů na novou sezonu okořenilo několik zajímavých zápasů. Tuzemské celky v nich vyzvaly známější zahraniční soupeře. Slovácko tak remizovalo s West Hamem, Jablonec odehrál vyrovnaný zápas proti Evertonu a Zbrojovku čeká konfrontace s bundesligovým Stuttgartem.

Rohrbach – Program letní přípravy svedl k přátelskému zápasu prvoligové Slovácko a anglický West Ham. Český klub v historicky první konfrontaci s celkem z Premier League uhrál překvapivou remízu 2:2 zásluhou dvou branek záložníka Eldara Civiče.

"Konfrontaci s podobně silným soupeřem jsme si přáli,“ těšilo po zápase trenéra Slovácka Stanislava Levého. Podle něj jsou utkání s těžkými soupeři velmi důležitá: "Dalo to mně i hráčům spoustu poznatků do budoucnosti."

Sparta tlačila, ale příprava s Fenerbahce skončila bez branek Sparta tlačila, ale příprava s Fenerbahce skončila bez branek Čtěte zde

V letní pauze se evropské kluby sjíždějí do tréninkových center v Rakousku a Slovinsku. Střediska ve vyšších polohách jim nabízejí v parných měsících ideální podmínky k tréninku. Pro české kluby je to skvělá možnost vyzvat soupeře zvučného jména.

Jablonec tak nedávno těsně podlehl Evertonu 0:1, brněnskou Zbrojovku čeká konfrontace s německými druholigovými kluby St. Pauli a Stuttgartem. Sparta doma remizovala s Fenerbahce, Slavia vycestovala do Splitu. Před několika dny ukončil kemp v Tyrolsku Dortmund.

Konkurence je ale veliká. Zápas proti velkému týmu chce každý. West Ham si vybíral z několika soupeřů, mezi nimiž údajně byla i Machačkala Pavla Vrby. Volba nakonec padla na Slovácko.

Co stálo za vyrovnáním? Nasazení

Slovácko bylo ve štýrském Rohrbachu "Kladivářům" důstojným soupeřem. Po hodině hry sice výsledek hovořil jasně pro West Ham, když se trefili Noble a Fletcher, ale Slovácko srovnalo hru a zásluhou Civiče i celý zápas.

Sparta-Fenerbahce: Mario Holek Sparta-Fenerbahce: Mario Holek Foto: Milan Kammermayer

"Soupeř byl překvapivě kvalitní. Ukázal to dvěma vstřelenými brankami," pokyvoval po zápase uznale střelec druhé branky West Hamu Ashley Fletcher.

"Brali jsme to jako ligový zápas," komentoval průběh střelec dvou branek Eldar Civič. Podle něj Slovácko dokázalo nasazením hru srovnat, ale technika byla na straně soupeře. "Přesto mi góly hodně zvedly sebevědomí,“ usmíval se Civič. "Snad mi něco zbude i na ligu."

Chyběl Payet, ale hrála klubová legenda či nová posila

Angličané nastoupili bez největších hvězd Andyho Carolla a Dimitrije Payeta. První kvůli drobnému zranění sledoval zápas z lavičky, druhý si po náročném Euru užívá dovolenou. Ale nechyběla klubová legenda Mark Noble, útočník Enner Valencia nebo čerstvá akvizice Sofiane Fenghouli.

Trenér Slovácka Levý: V přípravě nás trápí zranění, máme hodně úzký kádr Trenér Slovácka Levý: V přípravě nás trápí zranění, máme hodně úzký kádr Čtěte zde

Trenér českého týmu Levý poukazoval na to, že už příští čtvrtek čeká West Ham předkolo Evropské ligy, je tedy ve finální fázi přípravy. "Nastoupili sice v kombinované sestavě, ale to nemění nic na tom, že jsme dokázali hrát vyrovnanou partii," kvitoval.

Levý chválil výkon Civiče. "Nejenže vstřelil dvě branky, ale vynikl i agresivitou," pochválil svého svěřence. V prvním kole tuzemské ligy narazí Slovácko na Spartu, předtím se utká v generálce s Uralem. "Měl by to být tým na podobné úrovni jako Angličané,“ uzavřel Levý.

reklama