reklama

Smolař Plechatý. V Plzni se měl ukázat, místo toho Sparta schytala historický debakl

Štruncovy sady bouřily nadšením, tak Plzeň deklasovala Spartu Podívejte se na fotogalerii ze zápasu Fortuna:Ligy mezi Plzní a Spartou, který vyhrála Viktoria 4:0. Foto: Tomáš Liška
Dvacetiletý stoper Dominik Plechatý se svezl s celou sparťanskou obranou, která v Plzni předvedla v nadstavbě fotbalové Fortuna:Ligy mizerný výkon.

Do jara naskočil v základní sestavě. Pouze proti Baníku Ostrava seděl na tribuně, trenéři ho tam údajně ukryli před impulzivním Milanem Barošem. Po následném duelu v Liberci ovšem dvacetiletý stoper Dominik Plechatý ze sestavy vypadl. Mistrovské zápasy buď sledoval z tribuny, případně si šel zakopat Juniorskou ligu.

Šanci dostal až ve středečním utkání v Plzni, v němž Spartě už o nic nešlo. A nasazení borců v rudých dresech tomu odpovídalo: z Doosan Arény si odvezli porážku 0:4, nejvyšší v historii samostatné ligy.

"Pro tento zápas jsme udělali dvě změny. Jedna souvisela se zraněním Drchala, ta druhá byla nevynucená: chtěli jsme vidět mladého Plechatého v zápasové praxi. Možná i to mělo velký vliv na výkon," vysvětloval letenský kouč Michal Horňák.

Vzápětí svůj výrok korigoval. "Tím nechci říct, že to byla chyba Pechatého, porážku v žádném případě nezavinil on. Ale v kontextu utkání nemůžeme být spokojeni s Plechatým ani s výkonem ostatních hráčů," dodal Horňák.

Na mysli měl především představení celé obranné čtyřky.

Chipciu dává najevo, že v letenském dresu kroutí poslední minuty a v další sezoně už na Letné nezůstane. Zahustel se s průměrnou formou potýká dlouhodobě. Sparta by měla hledat alternativu i za Costu, který ve třiatřiceti letech už ztrácí výkonnost.

A Plechatý? "Pozorně ho sleduju. Je rychlý, nebojácný, ale potřeboval by mít vedle sebe zkušeného stopera," prohlásil v rozhovoru pro Aktuálně.cz Jiří Novotný, legendární obránce Sparty. Druhou variantou je pak odchod na hostování do některého z ligových klubů, kde by pravidelně hrál.

"Plzeňské" experimenty mu můžou spíš ublížit.

Soupeři jsme měli co vracet. Dnes se to podařilo, liboval si Vrba po demolici Sparty Soupeři jsme měli co vracet. Dnes se to podařilo, liboval si Vrba po demolici Sparty Čtěte zde
reklama