reklama

Řádil celý týden, o víkendu to pečetil hattrickem. Nemusíme se bát nikoho, říká Tecl

Stanislav Tecl. Stanislav Tecl. autor: Milan Kammermayer
Útočníkovi Stanislavu Teclovi se splnil sen, v dresu slávistických fotbalistů dal hattrick. Devětadvacetiletý bývalý reprezentant zaznamenal tři branky v nedělním duelu úvodního ligového kola v Českých Budějovicích a hlavní měrou přispěl k drtivé výhře obhájce trofeje 6:0.

Tecl si připsal druhý ligový hattrick v kariéře, ten první zaznamenal v říjnu 2014 za Plzeň v Mladé Boleslavi.

Slavia začala ligu kanonádou v Budějovicích. Tecl nasázel hattrick, Hovorka je zpět Slavia začala ligu kanonádou v Budějovicích. Tecl nasázel hattrick, Hovorka je zpět Čtěte zde

"Jsem strašně rád, že se to takhle dnes povedlo. Hlavně mě to těší kvůli minulé sezoně, ve které jsem ty šance pálil," řekl Tecl v pozápasovém rozhovoru. "Hattrick je samozřejmě krásná věc. Snad každý musí snít o tom, že si dá hattrick ve Slavii," doplnil Tecl.

Poprvé se dnes prosadil už po 45 sekundách. "Nepamatuji si, že bych dal někdy rychlejší gól. Ani si nepamatuji, že bych někdy hrál v týmu, který by takhle vstřelil gól už v první minutě," podotkl Tecl.

Hned během úvodního kola vyrovnal svou osobní statistiku z celé minulé ligové sezony, během níž vstřelil jen tři góly. Podle slávistického trenéra Jindřich Trpišovský ale Tecl hrál dobře i v uplynulém ročníku. "I v minulé sezoně byl ve formě, ale teď to zúročil v číslech. On už nás táhl celé jaro, akorát že góly to tehdy dokonal Petar (Musa)," řekl Trpišovský.

Teclův hattrick pro něj nebyl překvapením. "Takhle řádil celý týden. Prostě je v té formě, ve které byl před zraněním," připomněl Trpišovský, že Tecl měl v minulosti zdravotní problémy.

Podle Tecla měl na jeho hattricku podíl celý tým. "V tom dnešním výkonu se odráží rozpoložení celého týmu. Dokážeme si vypracovat tisíciprocentní šance a nemusíme se žádného soupeře bát," podotkl.

Nijak neřeší, že v minulé sezoně byl nejlepším ligovým střelcem Petar Musa, který je jeho konkurentem na místo ve slávistické základní sestavě. "Když se budeme střídat a bude se týmu dařit, budu spokojený. Když se budeme střídat, bude to podle mě jedině dobře, protože pak se na nás soupeři budou moci daleko hůř připravit," dodal Tecl.

reklama