Sparta tentokrát nezaváhala, Bohemians smetla čtyřmi góly

26. 10. 2019 18:52
Sparťanští fotbalisté v utkání 14. kola fotbalové ligy porazili v pražském derby Bohemians 1905 4:0, a navázali tak na stejně vysoké vítězství v předchozím domácím duelu proti Karviné.
Guélor Kanga slaví branku v síti Bohemians
Guélor Kanga slaví branku v síti Bohemians | Foto: ČTK

Se svým dnešním soupeřem Letenští neprohráli už 24. ligový zápas v řadě od roku 2001. O branky domácích se postarali Libor Kozák, Guélor Kanga, Martin Hašek a Semih Kaya. Hosté podali snaživý výkon, ale o gólovou radost je připravila střelecká nemohoucnost a výborný výkon brankáře Milana Heči.

Na Letné se tentokrát příliš nevyčkávalo a už ve třetí minutě hosté díky otočce Hůlky vyděsili poprvé brankáře Heču. A protiútok Sparty už znamenal dokonce první gól utkání, o který se zasloužil přízemní střelou z voleje už ve čtvrté minutě Kozák

Sparťané působili, že na bodovou ztrátu z Teplic chtějí zapomenout rychlými góly a ve 31. minutě zvýšil na 2:0 Kanga. Ještě před tím ale domácí několikrát výrazně podržel brankář Heča, který odvrátil střelu Vodháněla, o dvě minuty později zlikvidoval hlavičku Hůlky. Ještě předtím ale byl dokonce překonán po ráně spoluhráče Sáčka, který nastřelil tyč. A do třetice se letenský gólman vyznamenal po trestném kopu Podaného.

Přestávku domácí fanoušci vyplnili rozvěšením transparentů namířených proti majiteli klubu Danieli Křetínskému a vedení klubu, ale na trávníku se dál odehrávala atraktivní oboustranně otevřená bitva.

Další sparťanský gól v podání Frýdka sice nebyl uznán po zásahu videorozhodčího, ale v 53. minutě přidal další sparťanský zásah dělovkou z pětadvaceti metrů dřívější hráč zelenobílých Hašek a dal tak svému jmenovci - otci Martinovi, nedávnému trenérovi soupeře - opožděný dárek k 50. narozeninám, ke kterému mu už před výkopem blahopřáli zástupci obou klubů.

Hosté nechtěli hrát druhé housle a své přímočaré akce se snažili rychle střelecky zakončit a ve svých pokusech dokonce předčili soupeře. Jenže často měli vychýlenou mušku, nebo byl na svém místě výborný Heča. Zato domácím ofenzivní ráz zápasu svědčil, čtvrtý gól přidal po rohu hlavou stoper Samih Kaya a Sparta měla jasno o vysokém vítězství.

14. kolo první fotbalové ligy

Sparta Praha - Bohemians Praha 4:0 (2:0)

Branky: 4. Kozák, 31. Kanga, 53. Hašek, 71. Kaya. Rozhodčí: Proske - Kotík, Vaňkát - Orel (video). ŽK: Trávník - Jindřišek. Diváci: 12.157.

Sparta: Heča - Sáček (80. Juliš), Kaya, Lischka, Frýdek - Karlsson (62. Vindheim), Hašek, Kanga, Trávník, Hložek - Kozák (72. Tetteh). Trenér: Jílek.

Bohemians: Le Giang - Hůlka, Krch, Pokorný - Bartek, Jindřišek, Vaníček. Podaný (62. Ugwu) - Havel, Keita (60. Nečas), Vodháněl (79. Záviška). Trenér: Klusáček.