Šlo to i bez Stancia. Sparta vyhrála sedmý zápas přípravy, proti Sofii musela otáčet

Aktualizováno 31. 1. 2019 19:18
Fotbalová Sparta zaznamenala v sedmém zápasy přípravy na ligové jaro sedmé vítězství. Ve čtvrtek porazila bulharský CSKA Sofia 3:2, i když o poločase prohrávala 1:2. O vítězství v generálce na ligu rozhodl devět minut před koncem Alexandru Chipciu. S bulharským soupeřem si poradil také Slovan Liberec, jenž díky dvěma trefám Libora Kozáka porazil Plovdiv 2:0.
Václav Drchal zaznamenal první branku zápasu.
Václav Drchal zaznamenal první branku zápasu. | Foto: Milan Kammermayer

Spartu poslal do vedení šestým gólem v přípravě Václav Drchal, ale soupeř ještě v první půli skóre otočil. Po pauze však srovnal z pokutového kopu Guélor Kanga a rozhodl Chipciu. Letenští tak navázali na předchozí triumfy nad Českými Budějovicemi, Chotěbuzí, Vltavínem, Székesfehérvárem, Dynamem Kyjev a pekingským celkem Žen-che.

"Jsem rád, že jsme to otočili a sérii jsme dotáhli. Ale pořád musíme zůstat na zemi, protože to je jen příprava a musíme to potvrdit v lize," uvedl pro klubovou televizi trenér Sparty Zdeněk Ščasný, který byl také rád, že se nikdo nezranil, protože soupeř hrál podle něj až příliš tvrdě.

"Ze zápasu s Plzní jsme věděli, že soupeř je silný na míči a hodně agresivní," připomněl Ščasný pondělní výhru CSKA Sofia nad Plzní. "Byly tam zákroky, které by v přípravě být neměly. Nakonec že se nikdo nezranil, je asi největší úspěch," dodal letenský kouč.

Bulharského soupeře měl v posledním přípravném utkání před vstupem do jara také Liberec. Severočeský celek na soustředění v Turecku porazil 2:0 Botev Plovdiv a oba góly dal někdejší nejlepší střelec Evropské ligy Libor Kozák, který do Slovanu přišel po jedenácti letech v zahraničí.

Generálka v Turecku vyšla i Ostravě, která si díky brance Lukáše Pazdery poradila 1:0 s Orenburgem.

Přípravné fotbalové utkání ve Španělsku:

Sparta Praha - CSKA Sofia 3:2 (1:2)

Branky: 9. Drchal, 67. Kanga z pen., 81. Chipciu - 21. Rodrigues z pen., 41. Jorginho.

Sestava Sparty: Nita - Zahustel, Plechatý, Štetina (46. Radakovič), Hanousek - Karlsson (60. Kadlec), Frýdek (60. Hašek), Kanga (80. Hložek), Sáček, Chipciu - Drchal (46. Pulkrab). Trenér: Ščasný.