reklama

Sparta dál posiluje, z Itálie přichází slovenský reprezentant Hancko

David Hancko a Matěj Vydra v zápase Ligy národů Česko - Slovensko. David Hancko a Matěj Vydra v zápase Ligy národů Česko - Slovensko. autor: Milan Kammermayer
Fotbalová Sparta hlásí už sedmou posilu v letním přestupním období. Na roční hostování s opcí přichází z Fiorentiny Dávid Hancko. Jednadvacetiletý slovenský reprezentant může hrát jako stoper, v Itálii ale nastupoval i na pozici levého beka. Tento post mu patří i ve slovenském národním týmu.

"Dávid je mladý konstruktivní obránce s výbornými parametry pro současný fotbal. Hodně se nám líbil již v době působení v Žilině. Může nastupovat jak na stoperu, tak na místě levého beka. Tím nám zvýší konkurenci na obou těchto postech," říká k nové posile sportovní ředitel Tomáš Rosický.

Hancko během svého působení v Serii A naskočil do pěti zápasů, ve slovenské reprezentaci naskočil do čtyř utkání.

"Za Fiorentinu sice neodehrál příliš mnoho soutěžních utkání, ale i přesto se v jednadvaceti letech vypracoval ve stabilního hráče základní sestavy slovenské reprezentace. O jeho získání jsme usilovali už zimě, ale Fiorentina o jeho uvolnění v té době ještě neměla zájem. Nyní se nám tato možnost otevřela znovu. Ihned jsme vstoupili do jednání, protože jsme Dávida sledovali delší dobu a známe jeho kvality. Máme radost, že jsme tento transfer úspěšně dokončili," dodal Rosický.

Sparta podrobnosti hostování neupřesnila, ale podle ČTK přichází na Letnou zadarmo a Fiorentina, která ho loni koupila za 3,75 milionu eur, bude dokonce přispívat na jeho plat.

Z Fiorentiny už ve Spartě hostuje útočník Martin Graiciar, kromě něj Letenští v létě získali ještě obránce Andrease Vindheima a Davida Lischku, záložníky Ladislava Krejčího a Michala Trávníka a útočníka Libora Kozáka.

reklama