reklama

Sparta dostala kvůli fanouškům v Ostravě pokutu 150 tisíc a podmínku

Fanoušci Sparty na Baníku Fanoušci Sparty na Baníku autor: Dalibor Sosna
Sparta byla potrestána za to, že její příznivci v Ostravě používali pyrotechniku a ničili vybavení stadionu.

Praha - Fotbalová Sparta dostala od disciplinární komise kvůli chování fanoušků při utkání první ligy v Ostravě pokutu 150 tisíc korun a navíc Letenským hrozí, že budou muset odehrát jeden zápas venku bez svých fanoušků. Za porušení povinností pořádajícího klubu byl potrestán i Baník, který musí zaplatit 100 tisíc.

Sparta byla potrestána za to, že její příznivci v Ostravě používali pyrotechniku a ničili vybavení stadionu. Vedle pokuty dostala na dvě utkání na soupeřových hřištích podmínku, po jejímž porušení bude fanouškům letenského klubu zakázán výjezd na jeden zápas.

"Ze strany sparťanských fanoušků se jedná o opakované ničení zařízení stadionu při venkovních utkáních. Proto disciplinární komise vyslala varovný signál," uvedl v tiskové zprávě předseda disciplinární komise Richard Baček.

Sparta bude v podmínce v pátek v Jihlavě a případně i v posledním kole s Bohemians 1905. "Klub si přeje přítomnost svých příznivců na všech venkovních zápasech v této i v následující sezoně, proto si nepřeje v sektoru pro fanoušky ACS žádné projevy, které by mohly vést k uplatnění podmínky od disciplinární komise," uvedla Sparta v prohlášení.

Pokuty ve výši 50 tisíc korun dostaly do disciplinárky Jablonec a Plzeň. Viktoria byla potrestána za to, že při utkání s Karvinou fanoušci používali pyrotechniku a jeden z nich vběhl na hrací plochu. Severočeši pak vedle pyrotechniky v duelu s Libercem musí zaplatit i za napadení člena pořadatelské služby.

Řádění chuligánů a Barošův mat. To byl souboj Baníku se Spartou Řádění chuligánů a Barošův mat. To byl souboj Baníku se Spartou Prohlédněte zde
reklama