reklama

Höjer se hlásí. Sparta má další posilu, na Letnou přichází z Aarhusu dánský obránce

Casper Höjer (vlevo) ještě v dresu Aarhusu v utkání předkola minulého ročníku Evropská ligy Casper Höjer (vlevo) ještě v dresu Aarhusu v utkání předkola minulého ročníku Evropská ligy autor: Reuters
Fotbalisté pražské Sparty přivedli druhou letní posilu. Z dánského Aarhusu přišel Casper Höjer. Šestadvacetiletý levý obránce podepsal s Letenskými smlouvu do roku 2024. Klub o tom informoval na svém webu.

"Casper je již vyhraný, zkušenější typ obránce s vyváženou ofenzivní a defenzivní činností. Obsáhne celou délku hřiště, je aktivní, zapojuje se do kombinace a dostává se i do koncovky," chválil ho sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

"Má velmi dobrou kopací techniku, hraje se zarputilostí a je vidět, že chce každý zápas vyhrát. Chceme být více produktivní ze stran. Zároveň chceme, aby nám tuto produktivitu nepřinášeli pouze ofenzivní hráči," uvedl čtyřicetiletý někdejší záložník Sparty, Dortmundu a Arsenalu.

Höjer v minulosti nastupoval i za Brönshöj, Lyngby nebo mládežnické výběry dánské reprezentace.

"Samozřejmě je to velký krok pro mě, mou rodinu i okolí. Je to pro mě opravdu velký moment. Jsem moc šťastný a nadšený, že tu mohu být," rozplýval se Höjer.

"Sparta je velký klub, který obvykle hraje evropské poháry a bojuje o titul. Chci vyhrát ligu a bylo by mi opravdu velkým potěšením toho dosáhnout ve Spartě," prohlásil rodák z Kodaně.

S novým týmem ho čeká 2. předkolo Ligy mistrů. V něm se Letenští utkají buď s dánským Midtjyllandem, Rapidem Vídeň nebo Galatasarayem Istanbul. "Abych byl upřímný, neřeším, jestli potkáme Midtjylland. Uvidíme, koho dostaneme, ale pojďme postoupit do dalšího kola," konstatoval Höjer.

Jako první posilu představila Sparta v úterý českého reprezentačního záložníka Jakuba Peška.

reklama