Sparta i podruhé v přípravě vyhrála, Lafata opět střílel góly

Podívejte se na fotky ze zápasu
Před solidní kulisou několika stovek diváků sehráli ve svém strahovském tréninkovém centru fotbalisté Sparty druhé přípravné utkání na novou sezonu.
Sparta v zápase ukázala několik svých nových posil: Martin Dúbravka naskočil do branky v druhé půli a už neinkasoval
Srdjan Plavšič, další zvučná posila Sparty, také hrál jen druhý poločas a vybojoval penaltu
Stper Lukáš Štětina (přišel z Dukly) společně se zbytkem obrany kapituloval pouze jednou.
4. 7. 2017 12:04
Sparta i ve svém druhém přípravném duelu zvítězila, Táborsko porazila na Strahově 3:1. Dvakrát se trefil David Lafata, který v prvním přípravném duelu proti Karlovým Varům (6:0) zaznamenal hattrick, jednou Lukáš Mareček. Táborsko se prosadilo díky brance Klusáka, kterého při odkopu trefil Frýdek a míč se odrazil do branky. Letenské ještě čekají v přípravě Dynamo Kyjev, Ingolstadt, Blackburn a Arnhem. První tři duely sehrají na soustředění v Rakousku, 20. července pak sehrají doma generálku s Vitesse.

Praha - Fotbalisté pražské Sparty vyhráli i druhý zápas v rámci letní přípravy. Po sobotním vítězství 6:0 nad Karlovými Vary dnes v Praze na Strahově porazili druholigové Táborsko 3:1. O jejich výhře rozhodl po přestávce dvěma góly útočník David Lafata.

Sparta poprvé nasadila brankáře Martina Dúbravku a Srdjana Plavšiče, kteří odehráli druhý poločas. Vedle nich z nových tváří nastoupili také Lukáš Štetina a Vukadin Vukadinovič, naopak stále chyběli Izraelec Tal Ben Haim, Rakušan Marc Janko a na rozdíl od prvního zápasu s Karlovými Vary také Eldar Čivič.

Spartu poslal do vedení v 29. minutě povedenou ránou z dálky Lukáš Mareček, ale jinak Letenským první půle nevyšla a druholigový soupeř za tři minuty kuriózně srovnal. Martin Frýdek ve snaze odkopnout balon do bezpečí trefil Davida Klusáka a od něj se míč odrazil do sítě za překvapeného Koubka. Toho pak od druhého gólu zachránilo břevno.

Ve druhé půli se třetí tým uplynulé ligové sezony zlepšil. Po faulu na Plavšiče proměnil Lafata v 58. minutě penaltu a čtvrt hodiny před koncem přidal stejný hráč po Vukadinovičově přihrávce pojistku. Zkušený útočník dal v přípravě už pět branek.

Další zápas sehraje Sparta na soustředění v Rakousku, kde v neděli změří síly s Dynamem Kyjev.