Sparta vyskočila na třetí místo. O výhře nad Jabloncem rozhodl parádní trefou Stanciu

Pelta prožil na Letné hořký večer. Jablonec v přetahované o poháry podlehl Spartě
V příznivém počasí dorazilo na Letnou 12 289 diváků,...
... kteří hned ve čtvrté minutě sledovali nebezpečnou střelu domácího Kangy.
Trenér Jablonce Petr Rada, jenž poměrně nedávno vedl Spartu.
Z gólu se navzdory šancím hostů radovala jako první Sparta - Nicolae Stanciu ve 32. minutě parádně vypálil z přímého kopu.
20. 4. 2018 22:07
Sparta v předehrávce 25. kola domácí ligy porazila Jablonec 2:0 a povýšila na třetí místo. O víkendu ji může přeskočit Olomouc a Liberec.

Praha - Fotbalisté Sparty v 25. kole první ligy doma porazili Jablonec 2:0 a minimálně do soboty se posunuli na třetí místo tabulky. Góly se o to zasloužili Nicolae Stanciu a Václav Kadlec. Jablonec, který klesl na páté místo, tak prohrál poprvé na jaře a po osmi zápasech. Sparta naopak protáhla neporazitelnost na deset utkání, vyhrála však teprve podruhé z posledních osmi duelů.

"Jsme samozřejmě rádi, že jsme se dostali na třetí místo, i když ještě v sobotu hrají Olomouc a Liberec. Navíc stále je před námi pět zápasů a za týden nás čeká velmi těžký zápas na Baníku, a pokud bychom prohráli, tak nás Jablonec zas může předběhnout. Takže tabulku budeme řešit až po posledním utkání," řekl trenér Sparty Pavel Hapal.

Sparta se přitom v utkání dlouho hledala a už během první půlhodiny bylo na zaplněné Letné slyšet pískání. Nejvíce fanoušky dráždil Kanga, kterému po půlhodině trenér Hapal musel promluvit do duše.

Jablonec měl několikrát možnost využít chyby domácích v rozehrávce, ale pořádně se mu to povedlo až ve 30. minutě, kdy Zelený prošel po levé straně a ve vápně našel zcela volného Chramostu. Ten ale nepotvrdil pověst střelce a brankáře Nitu z ideální pozice nepřekonal.

Místo toho krátce poté udeřila Sparta. Plavšič dravým průnikem vybojoval standardní situaci, k ní si stoupl Stanciu a střelou pod břevno otevřel skóre. Pro nejdražšího hráče v historii ligy to byla pátá branka v devíti zápasech.

Domácí se po gólu uklidnili a zpřesnili hru, ale Jablonec měl ještě do poločasu šanci na vyrovnání. Trávník při standardní situaci překvapil místo centru přihrávkou po zemi na nabíhajícího Chramostu, ale ten z voleje vysoko přestřelil. Na druhé straně zase Pernica na poslední chvíli zachránil před Šuralem, kterého před prázdnou brankou hledal Stanciu.

V 58. minutě Kanga tvrdou střelou prověřil brankáře Hrubého, na vyražený míč dobíhal Šural a po jeho srážce se Zeleným odpískal sudí Hrubeš penaltu, kterou ale kvůli odmávanému ofsajdu ihned zrušil.

Chvíli nato běžel Kadlec do brejku, ale Pernica jeho střelu zablokoval na roh. Domácí ho rychle rozehráli, Plavšičův centr poslal Kulhánek hlavou do břevna a z dorážky už Kadlec navýšil vedení.

To mohl v 68. minutě ještě zvýšit Šural, když Hrubý neudržel Štetinovu střelu a sparťanský kapitán z úhlu dorážel, ale Zelený vykopl míč z brankové čáry.

Jablonec mohl ještě vrátit do hry Masopust, který deset minut před koncem ale trefil pouze tyč. Sparta už si pak vítězství pohlídala.

Fotbalová HET liga - 25. kolo:

Sparta Praha - FK Jablonec 2:0 (1:0)

Branky: 32. Stanciu, 62. V. Kadlec. Rozhodčí: Hrubeš - Mokrusch, Arnošt. ŽK: Plavšič, Kanga - Holeš, V. Kubista, Zelený. Diváci: 12.289.

Sparta: Nita - Zahustel, Kaya, Štetina, Frýdek - Kulhánek - V. Kadlec (73. Sáček), Kanga, Stanciu (81. Vatajelu), Plavšič - Šural (90. Lafata). Trenér: Hapal.

Jablonec: Hrubý - Holeš, Pernica, Lischka, Zelený - V. Kubista - Masopust, Trávník (84. Považanec), Jovovič (68. Hübschman) - Doležal, Chramosta (67. Hanousek). Trenér: Rada.