reklama

Ligové hvězdy se rozběhnou do lesů. Sparta či Slavia zavedly individuální tréninky

Milan Heča na tréninku Sparty před sezonou 2018-19 Milan Heča na tréninku Sparty před sezonou 2018-19 autor: Milan Kammermayer
Prvoligové týmy ruší týmovou přípravu, po vyhlášení celostátní karantény kvůli pandemii nového typu koronaviru budou do odvolání trénovat individuálně.

Ligová fotbalová asociace minulý týden až do odvolání odložila všechny zápasy první i druhé ligy. Většina klubů po vyhlášení nouzového stavu trénovala za dodržování zvýšených hygienických opatření a také splnění maximálního počtu 30 osob na sportovišti.

Počet potvrzených případu koronaviru České republice narostl na 298, vláda proto v neděli na týden vyhlásila celostátní karanténu, která mimo jiné znamená zákaz volného pohybu na veřejnosti. Kluby se proto rozhodly zrušit týmovou přípravu a hráči budou trénovat individuálně.

"Nejdůležitější je aktuálně ochrana zdraví hráčů, členů realizačních týmů a zaměstnanců klubu. Do odvolání nebudou ke sportovní přípravě sloužit ani tréninkové centrum na Strahově, ani hlavní stadion na Letné," uvedla Sparta v prohlášení na klubovém webu.

"Hráči a hráčky dostanou od trenérů pokyny k individuální přípravě. Tato rozhodnutí jsou reakcí na vyhlášení vlády o karanténě pro občany České republiky. Klub nicméně některé kroky vedoucí k omezení činnosti učinil už před rozhodnutím vlády z nedělní noci," přidala Sparta.

K podobnému kroku přistoupila i Slavia, její hráči stali manuál, jak trénovat a co jíst. "Týmovou společnou přípravu pro tento týden jsme samozřejmě zrušili, hráči se připravují individuálně. Řada z nich bydlí mimo Prahu, takže v tomto ohledu najít běžecké tratě pro ně nebude problém. Důležité je především zdraví, a o to jde teď u všech nejvíce," zní z Edenu.

Týmové tréninky dnes zrušily i Liberec, Teplice, Ostrava a Opava. Už minulý týden podobný krok oznámila Mladá Boleslav, která přerušila společnou přípravu do 22. března..

"Vzhledem k aktuálním okolnostem bylo rozhodnuto, že i hráči A-týmu se budou až do odvolání připravovat individuálně s využitím sporttesterů a plánů připravených kondičními trenéry," uvedl Liberec. "Hráči absolvují individuální běžecké tréninky se sporttestery v místě bydliště," oznámily Teplice.

reklama