71. Tetteh
80. Hubínek vlastní
26. Budínský
52. Bucha

Dobrý den, vítejte u online přenosu z utkání 19. kola Fortuna:ligy mezi Spartou a Mladou Boleslaví. Zápas začíná v 17:00.

Fortuna:liga se pomalu ale jistě blíží k zimnímu spánku. Než však k němu všech šestnáct klubu ulehne, zbývá dohrát dnešní program a ještě poté příští víkend. Přesto se liga hraje kvůli rozšíření o nadstavbu déle a podzimní část tak nabízí více kol. My jsme již v kole s pořadovým číslem 19. V něm vedoucí Slavia zvýšila svůj náskok na druhou Plzeň na 14 bodů, jelikož vyhrála v Liberci a Západočeši prohráli na hřišti Slovácka. Krom Slovácka a Slavie z první osmičky vyhráli také Jablonec a ostravský Baník. My se však budeme věnovat utkání třetí Mladé Boleslavi a šesté Sparty. Rozdíl mezi těmito celky jsou tři body, v případě výhry se tak letenský celek dotáhne na svého soupeře a mohl by jej i přeskočit, stejně jako Jablonec a Ostravu. Jablonec má stejně jako Boleslav 32 bodů, Baník je o bod před Spartou s 30 body.

Přezimovat na třetím místě by pro Spartu bylo možná ještě výhrou. Musí si však dnes poradit s produktivní Mladou Boleslaví. Jejich srpnový vzájemný zápas skončil divokou přestřelkou, ve které tým z města Škodovky vyhrál 4:3. Dnes bychom také mohli vidět střelecky bohatý duel, Jílkův tým však bude doufat spíš v opak. Jeho svěřenci sice od utkání v Plzni neprohráli, ale rozhodně nezáří, často remizují a inkasují dost branek. Dnes budou chtít využít domácího prostředí, které by mělo rozhodně pomoct. V něm jsou Sparťané mnohem silnější, ale co víc, kouzlo zničující ofenzívy Mladé Boleslavi mimo jejich stadion nějak vyprchává.

Václav Jílek vyšle do utkání tuto sestavu. Na stoperu pokračuje Mandjeck, na hrotu útoku dostává dnes přednost před Kozákem Benjamin Tetteh.

Dnes už se odehrály dvě utkání. Karviná doma uhrála bod za remízu 1:1 s Olomoucí. Ve skvělém podzimu pokračuje nováček z Českých Budějovic. Ten porazil doma Příbram a poskočil už na šesté místo, o bod před Spartu i Slovácko.

Zatímco doma je tým Jozefa Webera druhým nejlepším hned za Slavií, na hřištích soupeřů mu patří až třináctá příčka. A zatímco doma v deseti utkáních skórovali hned 29x, ve venkovních duelech z osmi případů jen šestkrát. Obrovský rozdíl. Posledně venku prohrála Boleslav v Opavě. Za celý podzim venku vyhráli Středočeši jen jedinkrát. Rádi by to však napravili hned dnes proti Spartě. A jako motivace a inspirace jim mlže sloužit právě srpnový duel nebo zápas na Slavii, který zvládli herně dobře. V případě výhry by se tým okolo snajpra Komličenka dotáhl k druhé Plzni na rozdíl dvou bodů. V případě prohry budou ztrácet bodů pět a budou mít stejně bodů jako Sparta a Jablonec.

Jozef Weber vybral tuto jedenáctku. Místo Mešanoviče dostává šanci další ze záložníků Fulnek, jinak sestava podle očekávání.

Oba celky jsou již na hrací ploše Generali Areny. Utkání za pár minut začne. Řídit jej bude sudí Rejžek.

Po charitativní vložce je utkání zahájeno. Letenští hrají klasicky v rudých dresech, Mladá Boleslav pak v bílém s modrými trenýrkami.

2

Sparta začala hodně zostra. Z pravé strany zkoušeli domácí hned 3x centrovat, získali z toho jen rohový kop.

2

No tak to je start jako víno. Sparta sice nevytěžila nic přímo z rohového kopu, jenže míč se odrazil k Michalu Sáčkovi. Ten byl sice posledním hráče, přesto si míč dovolil posunout dopředu a do skákajícího míče se pořádně opřel. Jeho rána byla naprosto fantastická a zapadla do horního rohu. Brankář Stejskal byl bez šance.

5

Bude zajímavé sledovat, jak se oba týmy vzpamatují z nečekaně rychlého úvodu. Domácí by na to chtěli navázat, hosté zase musí rychle psychicky nahoru, jinak budou v problémech.

8

Vypadá to, že se fotbalisté Sparty vsadili, kdo dnes přidá hezčí branku. Martin Hašek převzal míč od Michala Sáčka, potáhl si jej směrem ke středu a opřel se do něj. Míč ve vzduchu zaplaval a s pomocí břevna se dostal za Stejskala. Další nádherný gól.

11

Tady vidíme, jakou reakci vyvolala úvodní gól. Hosté vypadali, že se chystají dostat více do hry, jenže poté před vápnem opět nechali volného hráče a přišla druhá fantastická rána. A také rána do vazu Boleslavi. Ta tak vypadá, že svou mizernou venkovní bilanci dnes nezlepší.

14

Další rychlá akce Sparty, do vápna vracel míč ze strany Hložek. K němu se dostal Hašek, ale v pádu nedokázal trefit míč pořádně.

18

První práce pro gólmana Milana Heču. Bucha dobře napadal Kangu, míče se chopil Fulnek a pro průniku zkoušel pálit zpoza vápna. Trefil však jen připraveného brankáře Sparty.

19

Kanga si za hranicí šestnáctky narazil míč s Plavšićem, jeho rána z první ale bránu hodně minula.

22

Na hodně ostrý centr Sáčka si naskočil Frýdek, ale nedokázal míč poslat mezi tři tyče.

26

Tak to je šok, který nikdo asi nečekal. Mladá Boleslav spíš mohla být ráda, že už neprohrává o tři góly. A najednou je to jen 2:1. Komličenko přetlačil ve vzdušném souboji Mandjecka a získal tak míč pro Buchu. Ten z první poslal míč mezi obránce Sparty, kde si naběhl Lukáš Budínský. Produktivní záložník byl u míče dřív než Heča a obloučkem jej dokázal překonat.

31

Frýdek se opřel do odraženého míče, jenže pokus slabší pravou zpoza vápna skončil bezpečně v náruči Stejskala.

35

Obrovská šance pro Boleslav. Komličenko se dostal do samostatného úniku, ze strany však trefil jen výborně vyběhnutého Heču. Dorážku Fulneka hlavou odkopl z brankové čáry Mandjeck.

35

Hostující Daniel Pudil si počínal ve vzdušném souboji s Tettehem až příliš ostře a uviděl od sudího Rejžka žlutou kartu.

40

Hosté se čím dál častěji dostávají do nebezpečných akcí. Budínský je hodně aktivním střelcem, z hranice vápna jeho rána byla zablokována.

42

Sparta už se radovala z branky, když se Martin Hašek akrobaticky položil do centru Plavšiće a o tyčku dostal míč do sítě. Jenže srbský křídelník byl předtím v ofsajdovém postavení, pomezní nejprve ale nechal akci dohrát. Gól tedy platit nemohl.

45

Nastavuje se jedna minuta.

45+1

Komličenkovo přetažení míče na Klímu bylo až příliš dlouhé.

První půle je za námi a Sparta vede nad Boleslaví 2:1.

První půle na Letné byla podle očekávání velmi zajímavá. Sparta začala proti Mladé Boleslavi skvěle a po osmi minutách už vedla 2:0. Dalekonosnými parádami se předvedli Sáček a Hašek. I nadále domácí byli lepší a tlačili se za třetím gólem, zatímco hostům vůbec nevycházelo to, co chtěli hrát. Až najednou po 26 minutách hry přišla akce, která přinesla hostům úspěch. Bucha využil práce Komličenka a naservíroval míč Budínskému. Od té chvíle hosté lépe napadali a dostávali se do nebezpečných pozic. Zápas dostal nový náboj a je nyní hodně vyrovnaný. Před druhou půlí je tak vše otevřené.

V Generali Areně začal druhý poločas.

49

Úvod druhé půle byl ve znamení mnoha nepřesností na obou stranách. Sparťanskou akci poté zastavil ofsajd Tetteha.

50

Krejčí hodně ostře dohrál Matějovského a uviděl za to žlutou kartu.

52

Sparta se málem radovala z třetí trefy. Kanga exkluzivní uličkou vyslal do úniku Hložka, ten však přihrávku svého spoluhráče nevyužil, bránu totiž o pár centimetrů minul.

52

A opět se nám v plné akci ukázala přísloví "nedáš, dostaneš". Komličenko vyhrál souboj, Krejčí ve středu pole hodně zaváhal a nechal proniknout Buchu až před vápno. Mladý záložník Boleslavi natáhl svou slabší levou ke střele a zamířil přesně k tyči. Heča neměl na jeho střelu nárok.

54

Z vyrovnaného stavu se hosté radovali jen asi minutu a půl. Další akce Sparty, která vedla ke střele zpoza vápna. Tentokrát pálil Kanga, svůj pokus otřel ještě o Tulia a míč pak zapadl přesně na zadní tyč.

57

Mladá Boleslav chtěla odpískání penalty, když Plavšić dohrál Budínského a znemožnil mu zakončení. Kontakt ale nebyl tak velký a po konzultaci s videem si sudí Rejžek potvrdil svůj prvotní názor.

58

Neuvěřitelný fotbal na české poměry pokračuje. Sparta s Boleslaví se letos utkávají podruhé a už jsme viděli 12 branek. A to nás dnes čeká ještě více než půl hodiny hry.

61

Sparta poprvé střídá. Martina Haška, střelce druhé branky, nahradil Michal Trávník. Jde teda o změnu post za post.

64

Hložek se prosmýkl mezi dvojici hráčů, skvěle si pokryl míč a hlavně vykoledoval faul.

66

Dvojnásobné střídání Mladé Boleslavi. Jakub Fulnek a Pavel Bucha dnes dohráli. Nahradili je Tomáš Ladra a Jiří Klíma. Toto střídání by mělo zvýšit ofenzivní kvalitu v kádru hostí.

68

Nikolaj Komličenko uviděl žlutou kartu za nepříjemný šlapák na nohu Davida Lischky.

71

Snaha Mladé Boleslavi asi vyjde vniveč. Marek Matějovský chtěl skluzem zastavit přihrávku Sparty, jenže míč zasáhl tak nešťastně, že vyslal do brejku Plavšiće. Ten poté našel před brankou volného Tetteha, který dokázal Stejskala překonat. Z toho už se Mladá Boleslav bude vyhrabávat těžko.

73

Autor poslední branky Benjamin Tetteh dnes dohrál. Rozloučil se brankou, nahradil jej Libor Kozák.

74

Kapitán Mladé Boleslavi Marek Matějovský uviděl žlutou kartu, když za hranicí pravidel sestřelil Sáčka a ještě měl poněkolikáté dnes sudímu co říct.

77

Adam Hložek si ve výskoku pomohl proti Komličenkovi loktem, za což uviděl žlutou kartu.

78

V druhé půli se nám roztrhl pytel se žlutými kartami. Ladra šel ostře do souboje s Frýdkem.

80

Sparta se dočkala dokonce o pátého gólu. Podruhé v sezoně se v duelu těchto dvou týmů fanoušci dočkali 7 branek. Kangův centr z přímého kopu prodloužil hlavouu do vlastní sítě nešťastně Hubínek.

82

Tatajev nehraje dobrý zápas, před pár minutami vyrobil standardní situace, teď uviděl za další faul žlutou kartu.

84

Nikolaj Komličenko se podruhé dnes vydal do rizika, když šel do hráče na půli soupeře šlapákem. A vyústilo to ve druhou žlutou kartu pro ruského snajpra, což znamená jen jedno - kartu červenou. Ruský střelec se tak nepředstaví v příštím kole proti Jablonci.

87

Po velmi dobrém zápase dnes opouští na hrací ploše Srdjan Plavšić. Nahradí ho Andreas Vindheim.

87

Střídá i Mladá Boleslav. Antonín Křapka nahradil kapitána Marka Matějovského.

90

Nastavovat se budou 4 minuty.

Je konec, Sparta zvládla duel s Mladou Boleslaví a po výhře 5:2 poskočila na třetí místo tabulky.

Reklama na fotbal, fantastický zápas. Asi takto lze hodnotit ve zkratce právě proběhlý duel mezi Spartou a Mladou Boleslaví. Tyto celky se spolu utkaly letos podruhé a opět jsme viděli 7 branek. Tentokrát ale slaví letenský celek. Ten rychle vedl 2:0, když se ve druhé minutě prosadil Sáček a v osmé Hašek, oba parádními střelami ze střední vzdálenosti. Boleslav do poločasu snížila a mohla i srovnat, Komličenka ale vychytal Heča.

V druhé půli bylo tempo ještě zběsilejší, Hložek nedal obrovskou šanci, načež do půl minuty skóroval na druhé straně Bucha. A aby zajímavých gólů nebylo málo, za minutu a půl vrátila Spartě vedení dnes vynikající Kanga. Boleslav se snažila srovnat, ale definitivně ji zlomil čtvrtý gól domácích z rychlého brejku. Poté už hosté byli nervózní a sbírali jen žluté karty. Nakonec si ještě Hubínek vstřelil vlastence. Sparta tak vyhrála 5:2 a bodově srovnala právě Boleslav i Jablonec, díky lepšímu skóre tak poskočila rovnou na třetí místo.

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a budu se opět těšit u dalšího skvělého fotbalu. Hezký zbytek adventní neděle.