reklama

Sparta odletěla na soustředění, Mustedanagič míří na hostování do Dukly

Sparta Praha U19 (dorost) – Mladost Podgorica, Youth League, Zinedin Mustedanagič. Sparta Praha U19 (dorost) – Mladost Podgorica, Youth League, Zinedin Mustedanagič. autor: Milan Kammermayer
Osmnáctiletý Mustedanagič působí ve Spartě od roku 2011 a ve středu se letenskému celku upsal do roku 2020.

Praha - Fotbalisté Sparty dnes brzy ráno odcestovali na druhé soustředění ve Španělsku. Do Valencie odletěly všechny opory, chyběl však talentovaný bosenský záložník Zinedin Mustedanagič, který bude do konce sezony hostovat v Dukle. Klub o tom informoval na svém webu.

Slavia před odletem do Španělska rozstřílela slovenský Ružomberok, z posil se trefil jen Lüftner Slavia před odletem do Španělska rozstřílela slovenský Ružomberok, z posil se trefil jen Lüftner Prohlédněte zde

Ve sparťanské výpravě byl i sedmnáctiletý Christian Frýdek, stejně jako jeho starší bratr a český reprezentant Martin, který se koncem minulého roku podrobil dvěma operacím kolena. V Praze naopak zůstal záložník Ondřej Zahustel, jenž má za sebou operaci kotníku. Po návratu z mistrovství Afriky se k týmu během soustředění připojí i obránce Costa.

Osmnáctiletý Mustedanagič působí ve Spartě od roku 2011 a ve středu se letenskému celku upsal do roku 2020. V této sezoně se bosenský fotbalista začal prosazovat i v prvním týmu, když nastoupil k pěti ligovým zápasům a další dva starty přidal v poháru.

"Máme na něj jen kladné reference. Spíše než o zkušenost se ale zatím budeme společně opírat o pracovitost, dravost a talent," uvedl na klubovém webu Dukly trenér Jaroslav Hynek. "Tady v Dukle je to pro něj další krok k dospělému fotbalu. Je jen na něm, jakou trpělivost, přehled, odvahu a zodpovědnost předvede, aby z toho byl pro všechny prospěch," dodal.

Sparta bude ve Španělsku až do 8. února a ve Valencii odehraje zápasy se Sturmem Štýrský Hradec, Ferencvárosem a Zenitem Petrohrad. Letenský celek zatím v přípravě neprohrál, na bezbrankovou remízu s Freiburgem navázal výhrou 5:0 nad Ružomberokem, vítězstvím 4:0 nad Teplicemi a triumfem 5:1 nad druholigovým Ústím nad Labem.

Nové posily, návrat Konatého i skvělí mladíci. Sparta začala v mrazivém Česku jasnými výhrami Nové posily, návrat Konatého i skvělí mladíci. Sparta začala v mrazivém Česku jasnými výhrami Prohlédněte zde
reklama